Nem valószínű, hogy 75 dollár fölé megy az olajár
Mindezen hosszabb távra mutató tényezők ellenére nem valószínűsíthető, hogy könnyedén tudja majd folytatni az árfolyam emelkedését a kulcsfontosságú 75$-os hordónkénti árfolyam fölé, amíg a globális keresletélénkülés várat magára.
Rövid távon főleg a technikai tényezők dominálnak a kereskedés szempontjából. Nem elhanyagolható, hogy a csütörtöki kereskedés során az S&P500-at megfogta a fibonacci szint 1068,55$-os árfolyamánál, valamint a dollárindexet megtámasztotta a 7589-es támasz szintje. Mindkét pia létrehozott fordulós alakzatokat, melyeket megerősítettek a pénteki kereskedés során kialakult árfolyamok, melyeknek erőt adtak az aznapi kedvezőtlen fejlemények az Lloyds Bank-tól, valamint az IMF közleménye, mely szerint nem valószínűsíthető az Eurózóna gazdasági talpra állásának ütemének tarthatósága.
Ezzel egyetemben az olajpiacon az árfolyamok nem tudtak túl jutni a kialakult alakzat ellenállása fölé az elmúlt hét második felére. Fontos megjegyezni, hogy a mai napon futnak ki a szeptemberi lejáratú olajkontraktusok, ami annyit jelent, hogy a döntő többség, akik long pozíciókat tartottak zárni fogják ügyleteiket. Mindez annyit tesz, hogy erős eladási nyomásnak lehetünk tanúi a ma nap folyamán. A hét további fontos eseménye a szerdán ülést tartó FED kamatdöntés. A várakozások és előrejelzések szerint nem számíthatunk változtatásokra a kamatok terén. Ennek eredménye a dollár intenzív gyengülése lehet, ami kedvezhet az árupiaci termékek, köztük az energiahordozók árfolyamának emelkedésében - olvasható a Solar Capital elemzésében.
Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!
Beleszáguldunk az olajhiányba - mi lesz utána?
Az erős dollár csökkentette az olajárat
Az üvegházhatás élvezi a válságot!
A Lukoil terjeszkedne a kitermelésben
Olajozott barátság: Kína és Chávez
Privátbankár