
"Nagyon komolyan át kellene nézni a médiatörvény és a közigazgatási eljárásról szóló törvény szabályait, mert nem tudom, csak sejtem, hogy a közigazgatási törvény, mint általános törvény, alkalmazható" - közölte. Hozzátette: attól, hogy a jogszabály nem nevesíti a testületet, szerinte még nem vitatható, hogy az ORTT közigazgatási szerv.
A megsemmisített paragrafusok helyébe lépő szabályokat is tartalmazó új médiaszabályozásról szólva Kovács György emlékeztetett arra: az öt parlamenti párt közös nyilatkozatot írt alá, majd országgyűlési határozatot fogadott el arról, hogy még az idén el kívánják fogadni az új törvényt. "Azt gondolom, hogy az elmúlt 11 évben, a médiatörvény megjelenése óta, nem álltunk ilyen közel, hogy a médiareform folytatódjon (..) és végigfusson, és befejeződjön" - fogalmazott.
Az RTL Klub nevében Rényi Ádám kommunikációs igazgató üdvözölte, hogy "az Alkotmánybíróság is felismerte az ORTT visszás jogállását", egyebek mellett azt emelve ki, hogy a közigazgatási jog nem alkalmazható a média területére.
A TV2 kommunikációs osztálya azt közölte: "nincs napirenden olyan terv vagy javaslat, ami az Ab-határozat kapcsán bármiféle jogi lépés megtételére vonatkozna".
Az Alkotmánybíróság június végén döntött egy tíz évvel ezelőtti beadvány ügyében: a határozat értelmében idén december 31-e után nem róhat ki bírságot, illetve nem sötétítheti el időszakosan a képernyőt a médiahatóság. A szankciók végrehajtásával kapcsolatos hatósági jogosítványokra vonatkozó paragrafust ugyanis az év utolsó napjával megsemmisítette az AB, és utasította a parlamentet, hogy ezzel a határidővel hozzon törvényt az alkotmányosság helyreállítása érdekében.
400 millió magyar dokumentufilmekre
Jogszerűen hülyéz a Media Markt
MTI