.jpg)
A statisztikák alapján az alábbi forgalma képződik:
1 nap: 60 Mbyte
2 nap: -
3 nap: 15 Mbyte
4 nap: -
5 nap: 150 Mbyte (automatikus iTunes frissítés)
6 nap: -
7 nap: 30 Mbyte
Ha otthon tartózkodik, akkor ennek a hatszoros adatforgalma is belefér az 5 Gbyte-os csomagjába, ami mindenféle kedvezmény nélkül nettó 5 000 Ft.
Ezzel szemben ha az új meghirdetett T-Mobile adatroamingot használja, akkor ennek költsége nettó 106 250 Ft (21-szerese a hazai árnak). Ha a Vodafone Connect Roaming szolgáltatást használja (csak preferált hálózatokban), akkor mindez nettó 160 000 Ft-ba kerül (ami 32-szeres ár). A Vodafone egyéb csomagok és a Pannon tarifája nagyságrendileg egyezik, a Pannon konkrétan 510 000 Ft-ra jön ki (102-szeres ár).
Természetesen az árkülönbözet nő, amennyiben az adatforgalom több.
Ezen bejelentések tehát inkább PR fogások, hiszen a netezés külföldön továbbra is olyan drága, hogy a SciamuS javasolja elkerülni, illetve csak szükség esetben igénybe venni azt. Amennyiben bárki használni szeretné a legjobb megoldás egy Internet kávézót vagy WiFi Hotspot-ot felkeresni.
A SciamuS hangsúlyozza, a szolgáltatóknak csak minimális adminisztrációs munkát jelent a külföldi használat, így javaslatuk szerint az ár ne legyen több a belföldi árak maximum 1,5-szeresénél.
Plafonba ütheti a fejét az sms
Határmenti kockázat: külföldi tarifa belföldön
Külföldi netezés? Csak mértékkel!
Adatroaming 2 euróért
Vásárlás: az átverés melegágya lehet a telefon
Csak óvatosan a barangolással!