Török Zoltán aláhúzta: most csak a tervezett változtatások irányát lehet tudni, ezek a felvázolt lépések az adócsökkentés, a munkahelyteremtés, a gazdasági növekedés ösztönzése, de a lépések konkrét tartalma nem ismert.
A vezető elemző egy kérdésre elmondta: az idei mostani hivatalos államháztartási hiánycél nem tartható, akkor sem lehetne betartani, ha a Bajnai-kormány maradt volna hivatalban. A Fidesz-kormány várhatóan megemeli a deficitcélt, de az elemző szerint azt maximum a GDP 6,5 százalékára lehet feltornászni, természetesen az IMF-fel és az Európai Unióval egyeztetve - emelte ki Török Zoltán.
Török Zoltán szerint az új kormánynak meg kell egyeznie az IMF-fel, hosszabb távra szóló új makrogazdasági pályát és szerkezeti reformokat is fel kell vázolnia.
A Raiffeisen vezető elemzője szerint napjainkban nincs értelme az euró bevezetéséről, annak tervezett céldátumáról beszélni, majd ha több éven keresztül megvalósul a pénzügyi konvergencia, akkor lehet csak céldátumot kijelölni. "Ez nem lesz előbb 2013-nál, az euró legkorábban 2016-ban vezethető majd be, vagy még 1-2 évvel később" - húzta alá.
A vezető elemző rámutatott: az új kormány hivatalba lépése után a jegybank-kormány viszonya várhatóan romlik majd. "Nagyon éles konfliktusra nem számítunk, de már a szóbeli csaták is bizonytalanságot idézhetnek elő" - emelte ki.
Orbánt nem nyomasztja a kétharmad
Gyurcsány: az MSZP most megtanul küzdeni
12 megyében várják a választókat
Jobbik: Orbánia vagy Hungária?
Fidesz: hat helyen szoros a küzdelem
MTI