
"Huszonöt év múlva is itt leszünk" - hangoztatta Young, aki azzal indokolta döntésüket, hogy Románia nagyon gazdag aranyban és egyéb fémekben. Emellett fontolgatják azt a lehetőséget is, hogy a bukaresti tőzsdére is bejegyezzék az RMGC anyavállalatát, a Gabriel Resources-t. A lap szerint a vállalat valamennyi szakértőjét Romániába hozta, hogy új stratégiát dolgozzanak ki a verespataki kitermeléshez szükséges engedélyek beszerzésére.
Jelenleg a terv jóváhagyási folyamatát felfüggesztette a bukaresti környezetvédelmi minisztérium. A lap emlékeztetett arra, hogy az RMGC vezetői többször is megfogalmazták azt a vádat, miszerint a terv leállítását Magyarország kérte. Alan Hill, az RMGC elnöke szerint "a kulisszák mögött egy magyar cég vár arra, hogy a verespataki kitermelési engedély megszerzésére vonatkozó kérvényt nyújtson be".
Hill a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) politikusait tette felelőssé a kudarcért, s konkréten Korodi Attila környezetvédelmi miniszter és Eckstein-Kovács Péter szenátor nevét említette. Ez utóbbi - több törvényhozótársával együtt - olyan jogszabály-tervezetet terjesztett a bukaresti parlament elé, amely betiltaná a ciánt használó bányászati technológiák alkalmazását. A jogszabályt még nem fogadta el a törvényhozás.
Aranyom! Megválok tőled!
Most riolitbányászattal riogatják Tokajt a szlovákok
Eljárási döntés akadályozza a romány aranybányát (hanganyag)
Románia szembemegy az aranybányával
MTI