Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
A jelenlegi tagok mandátumának lejárta után fokozatosan csökken a jegybank kamatdöntő testületének a létszáma. Racionalizálják a jegybank működését.
A jelenlegi tagok mandátumának lejárta után fokozatosan csökken a jegybank kamatdöntő testületének a létszáma. Racionalizálják a jegybank működését.
A Magyar Nemzeti Bankról (MNB) szóló törvény módosításának célja, hogy racionalizálja a jegybank működését, csökkentse a monetáris tanács tagjainak és az MNB alelnökeinek számát. Erről Tátrai Miklós államtitkár beszélt a törvényjavaslat általános vitájának kezdetén a parlamentben délelőtt. A Magyar Nemzeti Bankról szóló törvény módosítása a jegybank feladatainak hatékonyabb, egyben költségtakarékosabb ellátását helyezi a középpontba - jelentette ki expozéjában a Pénzügyminisztérium államtitkára.
Tátrai Miklós kiemelte: a nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, hogy egy Magyarországhoz hasonló országban az öt-hét fős monetáris tanács tekinthető az ideálisnak. A monetáris tanács létszáma azonban csak fokozatosan, a jelenlegi tagok megbízatásának megszűnésével csökkenhet a kívánt mértékre - tette hozzá.
A jelenleg még 13 tagú monetáris tanácsnak Simor András jegybank elnök mellett belső tagja a nemrég kinevezett MNB-alelnök Karvalits Ferenc, és a két távozó alelnök Adamecz Péter illetve Auth Henrik. A monetáris tanács külső tagjai: Bánfi Tamás, Bihari Péter, Bihari Vilmos, Csáky Csaba, Hardy Ilona, Kádár Béla, Kopits György, Neményi Judit, Oblath Gábor.
A Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsát júliustól Király Júlia MNB-alelnökké kinevezése után a jelenlegi 13 tag helyett 12 tag alkotja majd, így esetleges szavazategyenlőség esetén Simor András jegybankelnök szavazata dönt. Simor András, az MNB elnöke hétfőn bejelentette, hogy Király Júliát javasolta a jegybank alelnökének július 2-iki kinevezéssel, az alelnök egyben a monetáris tanács tagja is lesz. A jelölt személyével a miniszterelnök egyetért, és felterjeszti a köztársasági elnöknek kinevezésre.
A jegybank jelenlegi alelnökei közül ez év július 2-ával jár le Auth Henrik és Adamecz Péter alelnöki mandátuma, így a jelenleg 13 tagú monetáris tanács Király Júliával kiegészülve 12 tagú lesz.
Az Országgyűlés tegnap nem sokkal éjfél előtt kezdte meg az állami vagyonról szóló törvényjavaslat általános vitáját, amely szerint az állami vagyon kezelését 2008-tól a jelenlegi három helyett egyetlen szervezet, a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. végzi...Részletek
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár