.jpg)
Nagy János kérdésre válaszolva kifejtette: nincs olyan vagyonelem, aminek az értékesítését terveznék. Először valamennyi, nem tartós állami tulajdonban lévő részesedés jövőjét áttekintik.
Mint mondta, a problémás vállalatokkal kezdik, ahova például a Volán-társaságokat is sorolta. Bár több olyan problémás társaság is van, amelynek működtetése veszteséges, várhatóan mégsem az azonnali értékesítés mellett dönt majd a tanács - mondta. Hangsúlyozta, hogy az állami tulajdonú cégeket is lehet jól működtetni, de a közfeladatok finanszírozását meg kell oldani. A tanácshoz tartozó társaságoktól jövőre mintegy 8 milliárd forint körüli osztalékot várnak.
A mindennapi ügyeket a tanács irányítása alatt álló vagyonkezelő szervezet, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. végzi.
Nagy János elmondta, hogy a tanács felügyelete alá tartozó állami vagyonból mintegy 4000 milliárd forint nyilvántartási értéket képvisel a kizárólagos állami tulajdonban lévő vagyon, a kincstári ingatlanok és ingóságok értéke megközelíti az 5000 milliárd forintot, míg a termőföldek nyilvántartási értéke alig 300 millió forint, noha valós értéke legalább ennek háromszorosa lenne, ezért is sürgető az új vagyonkataszter alapján történő felmérés - mondta.
A három elődszervezet integrációja az alkalmazotti létszám 30 százalékos csökkenésével jár, így a jelenlegi, mintegy 600 fős létszám január elsejétől 400 fő körülire csökken. Az intézkedés mintegy 25 százalékos költségmegtakarítást jelent - ismertette Nagy János.
A civilek megint a vagyontörvény visszavonását kérik
10 ezer milliárd forint az állami vagyon
Egységben az erő... meg a vagyonkezelés
MTI