Az Avaya megbízásából készült, a rugalmas munkavégzéssel kapcsolatban végzett felmérés során több mint 3.000 európai munkavállalót kérdeztek meg. A közlemény szerint a vállalatok csupán 17 százaléka gondoskodott arról, hogy valamennyi alkalmazottjuknak biztosítsák a rugalmas munkavégzéshez szükséges feltételeket, miközben az európai munkavállalók 94 százaléka igényelné ezt a lehetőséget. Az eredmények alapján az európai vállalatok ezzel a hozzáállással nem csupán azt kockáztatják, hogy elvesztik versenyhelyzeti előnyüket, de emellett eredményes alkalmazottaikat is, mivel a munkavállalók többségétől megvonják ezeket a privilégiumokat - olvasható a közleményben.
A kutatás eredményei bizonyítják, hogy egy új digitális szakadék is kialakulóban van: vannak vállalatok, amelyek képesek a munkaerő termelékenységét és hatékonyságát fenntartani, sőt növelni azáltal, hogy legjobb munkatársaikat megtartják - míg más vállalatok piaci helyzetüket kockáztatják, mert nem biztosítják munkavállalóik számára azt a technológiai támogatást, amelyre igényt tartanának. A kutatás eredményei szerint a kis- és középvállalatok jóval kevésbé ajánlják fel munkavállalóik számára a rugalmas munkavégzés lehetőségét, mint a nagyobb vállalatok.
A munkavállalók 44 százaléka véli úgy, hogy az a vállalat, amelyik biztosítja a rugalmas munkavégzés lehetőségét alkalmazottainak, az szakít az elavult munkalehetőségekkel. A munkavállalók több mint egyharmada, 35 százaléka - akik olyan vállalatnál dolgoznak, ahol nem biztosítják a rugalmas munkavégzést - gondolja úgy, hogy munkáltatójának meglenne a technológiai fejlettsége hozzá, de nem kívánja azt erre felhasználni.
Segélyezés helyett legyen közmunka
Munkahelyi lógás helyett otthoni munkát!
Életem, téged keresnek
Bezzegéknek nagyon fáj a "Mercedesünk"
MTI