.jpg)
Egyfajta érdekesség, hogy a fél éve még inverz hozamgörbéből egyértelműen a recesszió jeleit olvasták ki az elemzők, jelenleg a hosszabb távú hozamok magasabbak a rövidebbekhez képest, azaz ismét „normál” állapot van. Persze az amerikai recesszió nem zárható ki, de jelenleg mégis a dollár erősödése várható, mivel a megnövekedett hozamok attraktívvá teszik az amerikai állampapírokat, és ez némi tőkekivonást eredményez a fejlődő piacokról. A forint jelenlegi gyengülése is elsősorban a nemzetközi folyamatokkal magyarázható, és az értékvesztés dinamikája alapján még egy 10 forintos euró-drágulás könnyen elképzelhető 2-3 hónapos időtávon.
Befektetési stratégiákkal foglalkozó, 10 részes cikksorozatunkat itt olvashatja! |

A DAXli levegője is elfogyott a hegymenetben
A devizapiacon a dollár erősödése valahol 1,33 közeléig képzelhető el rövid távon az euróval szemben, de az igazi nyertes a japán jen lenne, mely akár több százalékkal is erősödhet a főbb devizákkal szemben, hiszen az elmúlt évek gyengülése után bőven van hely.
A jelenlegi visszarendeződés közvetlen kiváltó oka a kínai tőzsdei tranzakciós díjak emelése volt, mellyel a kínai hatóságok a tőkepiaci túlpörgést akarják megakadályozni. Ettől persze a globális pénzbőség nem szűnik meg, és egyelőre fundamentálisan nem megalapozott egy hónapokig-évekig elhúzódó részvénypiaci visszaesés.
A jelenlegi helyzet viszont nem a fundamentumokról, hanem a pszichológiáról szól. Amint ész nélkül emelkedtünk úgy ész nélkül eshetünk, tehát a befektetői idegesség további mélységekbe taszíthatja a részvényindexeket. (Miközben sikerült ezt a fél oldalt leírni, a 10 éves amerikai állampapír hozama 5,17%-ról 5,23%-ra emelkedett, míg a Dax újabb 50 pont eséssel 7525 pontig jutott.)
A medve elindult…
Misik Sándor
Hamilton Tőzsdeügynökség ZRt.
www.hamilton.hu
Mi van veled, BUX?
Késve indult el a kereskedés a tőzsdén
Szakértők és ellenségesek: kit érdekel a pénz?
A kommunisták a tőzsdének is parancsolnak?
Csúcs ez az érzés! A tőzsdén nem lehet bukni?