Jonathan Todd, a versenyügyi főigazgatóság szóvivője közölte, hogy az Európai Bizottság általában a végső határidő előtt jut döntésre, ez elképzelhető az OMV-Mol ügy esetében is. Hozzátette: az Európai Bizottság soha nem kommentál folyamatban lévő összefonódási vizsgálatot.
A brüsszeli bizottságnak eredetileg keddig, július 22-ig kellett volna végleges határozatot hoznia arról, hogy az összefonódás jelentősen korlátozná-e a versenyt az egységes uniós piacon.
A két olajtársaság azóta vitázik egymással, hogy az OMV tavaly nyilvánosságra hozta vételi szándékát. |
Idén július 10-én a Reuters hírügynökség részleteket közölt egy bizalmas uniós versenyügyi szakértői jelentésből, amely szerint komolyan korlátozná a piaci versenyt és magasabb árakhoz vezetne, ha az OMV felvásárolná a Molt. A két cég egymás legfontosabb "fékentartója", ez pedig az összeolvadással megszűnne - áll a 134 oldalas jelentésben a Reuters szerint.
Az osztrák vállalat álláspontja szerint azért lenne előnyös az egyesülés, mert az így megerősödött cég képes lenne ellenállni az orosz és a nyugat-európai olajmultik nyomásának. A Mol szerint az üzlet rontaná a részvényesek tulajdonának értékét és a hatékonyabb piac kialakítása helyett inkább korlátozná a versenyt a régióban. A Reuters beszámolója szerint a bizottság a Mol érvelését fogadja el.
FT: Különösen rondán védekezik a Mol
Kilistázva: megfoszthatják rangjától a Molt
Betelt a pohár: a Mol beperelte az OMV-t
Brüsszelben kérdezgették a Molt és az OMV-t
MTI