1p
A nemzetgazdaságok lakossági megítélését vizsgáló globális összesítésben Magyarország sereghajtó lett, az első helyen maradt Szaúd-Arábia
Három százalékpontot esett – 41%-ról 38%-ra - 2011. márciusra a nemzetgazdaságok pozitív lakossági megítélésének nemzetközi átlaga - derül ki az Ipsos Global ma ismertetett felméréséből.

24 ország válaszadói körében a nemzetgazdaságukat jónak minősítők aránya a 2010. áprilisi szintre süllyedt.
Februárról márciusra 24-ből 20 országban csökkent a nemzetgazdaság aktuális állapotával kapcsolatos optimizmus.

Valójában a havonta mért három mutató mindegyike – a nemzet- (38%, jó), valamint a helyi gazdaság (29%, erős) aktuális állapotát és a jövőbeli várakozások (26%, erősödés) – visszaesett az elmúlt év viszonylagos változatlansága után. Európában folytatódik a negatív tendencia, csupán 25%-nyian ítélik jónak nemzetgazdaságuk aktuális teljesítményét, a válaszadók 21% szerint működik jól a közvetlen környezet gazdasága és csak 15% bizakodó a jövőt illetően.

Regionálisan nincs kimondott győztese a  hónapnak, minthogy mindenhol esés mutatkozott. Közép-Kelet/Afrika (56% nemzeti, 39% helyi)  fej-fej mellett a BRIC országokkal – Brazília, Oroszország, India és Kína – (55% nemzeti és 41% helyi) vezet az aktuális helyzet értékelésében, míg Latin-Amerika (51%) vezeti a pozitív hat havi várakozásokat - olvasható a kutatásban.

24 országból 20-ban visszaesett februárhoz képest a nemzetgazdaságok megítélése. Az a négy, amelyekben nőtt: Szaúd-Arábia (4 százalékponttal 85%-ra), Argentína (2 százalékponttal 43%-ra), Indonézia (2 százalékponttal 40%-ra) és Oroszország (1 százalékponttal 26%-ra), Szaúd-Arábia pedig megtartotta vezető pozícióját.

Franciaország (10%), Japán (8%), Spanyolország (6%) – állandó sereghajtókként – épphogy csak megelőzik az utolsó helyen álló Magyarországot (3%). Dél-Korea szenvedte el a legnagyobb veszteséget: indexe 16 százalékpontot esett, s ezzel most 22%-on áll.

24 ország válaszadóinak véleménye szerint, csökkent a helyi gazdaságok megítélését mutató bizalmi index. Tízből hárman (29%) vélik úgy, hogy jó a közvetlen környezetük gazdaságának állapota, ami 2 százalékpont esést jelent (31%-ról), s ezzel visszatért az egy évvel ezelőtti, 2010. márciusi szintre (28%).

Szaúd-Arábia továbbra is tartja vezető pozícióját a helyi gazdaság bizalmi indexének tekintetében, s Kína (56%), Ausztrália (53%), India (52%) és Svédország (51%) a következők a rangsorban, amelynek végén Japán (5%), Spanyolország (9%), Magyarország (9%) és Nagy-Britannia (12%) szerepelnek.

A következő 6 havi várakozások tekintetében is esett – 2 százalékponttal 26%-ra -  a helyi gazdaságok állapotának megítélése. Arra a kérdésre, mit várnak 6 hónap elteltével, csak egynegyednyien (26%) válaszolták, hogy véleményük szerint erősebb lesz közvetlen környezetük gazdasága – 2010 márciusa óta (31%) ez a legalacsonyabb érték.

Az Ipsos szerint ez valójában aggasztó tendencia: az elmúlt év során ebben a tekintetben egyre pesszimistább, folyamatosan romlik a viszonylag stabil nemzeti- és a helyi gazdaság aktuális állapotát megítélő mutatóhoz képest.

Ebben a kategóriában Brazília megtartotta vezető pozícióját, mint a legoptimistább nemzet  - 67%-nyi válaszadó érzi úgy, hogy erősödni fog a következő 6 hónap során közvetlen környezetének gazdasága, Szaúd-Arábia (56%) a második, India (55%) a harmadik. Legkevésbé optimisták a franciák (4%), a japánok (8%), a britek (8%) és a magyarok (10%).
 

Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG