
A 11 induló párt közül ez a négy lépte át a 7 százalékos bejutási küszöböt, a többi közül a legsikeresebb sem szerzett többet 2,5 százaléknál - mondta Csurov. Hozzátette: ez az előzetes végeredmény a szavazatok száz százalékának összeszámlálása után.
Csurov szerint az Egységes Oroszország 315 mandátumhoz jut a 450 fős állami dumában - a parlament alsóházában -, a KPRF 57, az LDPR 40 és az Igazságos Oroszország 38 helyet szerzett.
A másutt szavazni kívánóknak a lakhelyükön kiadott igazolásokkal történt állítólagos csalásokra vonatkozó kérdésre Csurov kijelentette: készültek provokációk, de sikerült ezeket megakadályozni. Mindazonáltal döntés született arról, hogy az elnökválasztásra megerősítik ezen igazolások biztonságát és őrzését.
A kommunista párt elnöksége csütörtökön úgy döntött, hogy a legfelsőbb bíróságnál kéri a választások érvénytelenítését. Gennagyij Zjuganov, a párt vezetője a választás napján úgy nyilatkozott, hogy ehhez foghatóan piszkos választások még nem voltak Oroszországban, az elnökség pedig eldöntötte: nem ismeri el a választások eredményét, mert "durván meghamisítottnak" tekinti azokat.
Jelena Dubrovina, a CIK tagja az Interfaxnak nyilatkozva elmondta: a 3 százaléknál kevesebbet szerző pártok elvesztik a letétbe helyezett 60 millió rubelt, és ki kell fizetniük azt a televíziós adásidőt és újsághirdetéseket, amelyeket az állam előlegezett meg számukra a választási kampányban, egyben elvesztik a jogukat az ingyenes politikai reklámra az elnökválasztásra is. Hozzátette, hogy a be nem jutott hét párt mindenképpen ki fogja fizetni adósságait, legrosszabb esetben a számlájukról vonják le. Ebben az esetben azonban a pártok csődbe mennek - mondta, s úgy vélekedett, hogy ezeket a formációkat pénzügyi amnesztiában kellene részesíteni.
Az oroszok visszasírják a tervgazdaságot
Csak Putyinnak van forgatókönyve az orosz jövőről (hanganyag)
Putyin: Bizonyítottunk
MTI