Az elmúlt több mint két hónap alatt háromszor csoportosítottak át a költségvetés általános tartalékából forrásokat sportcélokra, megalkottak egy sporttörvényt, Orbán Viktor miniszterelnöknek pedig külön tanácsadója is lett sportügyekben. Emellett egy olimpiai bajnok felel kormányzati szinten a sportért, a kormánypárti többség pedig Schmitt Pál személyében egy ugyancsak olimpiai bajnokot választott köztársasági elnökké a parlamentben.
A kabinet eddig saját hatáskörében mintegy 2,5 milliárd forintot csoportosított át sportcélokra. Legutóbb a Forma–1-es Magyar Nagydíj 2010-es megrendezése érdekében juttatott többletforrásokat - 1,3 milliárd forintot -, előtte pedig százmillió forintot biztosított az augusztus 4-15. között Magyarországon megrendezendő úszó, műugró, műúszó és hosszútávúszó Európa-bajnokság zavartalan lebonyolítására. (Utóbbi bejelentésekor Nagy Anna kormányszóvivő emlékeztetett: az állam 400 millió forintos kötelezettséget vállalt a sportesemény lebonyolítására, ezen összeg felét a Magyar Úszószövetség már megkapta, de a fennmaradó résznek csak fele van meg. Az előző kormány úgy adta át a költségvetést, hogy nem volt fedezete a vállalásnak - tette hozzá.)
Július elején emellett a kabinet egymilliárd forintot csoportosított át az olimpiai felkészülésre, valamint a szabadidősport támogatására.
Szintén az olimpiához kapcsolódik az a rendelet, amely a napokban jelent meg a Magyar Közlönyben, és tovább bővíti azon célok körét, amelyeket a nemzeti erőforrás miniszter a versenysport-támogatás előirányzat terhére támogathat. A két új pont szerint a tárcavezető a "Versenysport támogatása" előirányzat terhére támogatja - a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) útján - az olimpiai kvalifikációs versenyekre történő felkészülést és részvételt, valamint az ezekkel összefüggő költségeket, illetve - ugyancsak a MOB útján - az olimpiai kvalifikációs versenyekre az egyes válogatott keretek felkészítését végző sportszakemberek alkalmazását.
Már az első törvényhozási szakaszban egy jogszabályt is elfogadott a parlament a Fidesz-KDNP javaslatára a sporttal összefüggő egyes törvények módosításáról. E szerint például a jövőben a látvány-csapatsportokban működő sportszövetségek és sportszervezetek vagyonátruházási illeték megfizetése nélkül szerezhetik meg sporttelepek tulajdonjogát. Adómentesek lesznek a természetbeni juttatások körében a belépők, bérletek a sportesemények látogatottságának növelése érdekében.
A törvénnyel egyebek mellett az volt a céljuk az előterjesztőknek, hogy egyszerűsítsék a sport állami-civil szervezetrendszerét: megszüntetik a Nemzeti Sporttanácsot, a Mező Ferenc Sportközalapítványt, a Wesselényi Miklós Sportközalapítvány több feladatát pedig átadják a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak és a MOB-nak.
A jogszabállyal az általános iskola valamennyi évfolyamán kötelezővé tették volna a mindennapi, heti öt kötelező testnevelés órát, ezt a rendelkezést azonban később - még az elfogadás előtt - törölték. A kormányban helyet kapott egy olimpiai bajnok Czene Attila személyében, aki sportállamtitkár lett.
Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője korábban az MTI-nek elmondta azt is, hogy a kormányfő tanácsadói között van Balogh Gábor világbajnok öttusázó, aki sportügyekben, azon belül is elsősorban az utánpótlássport kérdésében ad tanácsokat "a sportot kifejezetten magához közeliként és stratégiai ágazatként kezelő" miniszterelnöknek.
MTI