A csóktesztelő nyálmintákat elemez, működését Rosenberg és kutatótársai a Journal of Breath Research című szaklapban írták le a Die Welt című német lap internetes változata szerint.
Az eszköz színváltással jelzi, hogy a szájban lévő baktériumok épp rossz szagú anyagcseretermékeket bocsátanak ki. Ha a nyálcsepp kékre színezi a tesztelőt, ideje fogat mosni. Ha azonban színtelen marad, jöhet a csók - vagy az állásinterjú.
Szájüregünk szinte minden fajta baktériumnak ideális élőhely: nedves, meleg és elegendő táplálékot kínál. A baktériumoknak két nagy csoportjuk van, a Gram-pozitívok és a Gram-negatívok. Eddig úgy vélte a tudomány, hogy a szájüregben csupán a Gram-negatívok találhatók meg. A tel-avivi kutatók azonban Gram-pozitívokat is felfedeztek a szájban.
Ez a felismerés lett az OkayToKiss alapja. A szájban élő baktériumok táplálékmaradékokon élnek, és ezt gyakran munkamegosztásban teszik. Amit egyikük nem tud teljesen megemészteni, köztes termékként kibocsátja, a másik pedig hasznosítja. Pontosan ez történik a Gram-pozitív és a Gram-negatív baktériumok között a szájban - a köztes termékek szaga pedig undorító számunkra.
A csókteszt azokat a bakteriális enzimeket ismeri fel, amelyek a bűzlő anyagcseretermékek keletkezéséért felelősek. "A felhasználónak csupán egy kis nyálat kell csöpögtetnie az OkayToKiss nyílásába" - mondja Rosenberg. A kutató jövőre szeretné piacra dobni találmányát.
Világszerte hódít a csók, de vajon miért?
Sarkozy beugrott egy pusziért
Csók-tudomány: kémiával ostromolnak a férfinyelvek
Bejön az online erotika a magyaroknak
Tényleg egy helyen van a gyűlölet és a szerelem
Csak disznó szavak nélkül menekülhet meg a p0rnó?
Masszív baba lehet a karácsonyi szexből
Gondolni sem szabad a szexre a YouTube szerint
MTI