Tarlós István a honlapnak elmondta: átcsoportosítaná a "karcsúsított" BKV feladatait, a 4-es metrót kivenné a BKV keretei közül és kiszervezné a buszközlekedés jelentős részét. Hozzátette ugyanakkor, ez nem jelenti azt, hogy privatizálnák a közlekedési vállalatot.
Közölte azt is, hogy a BKV felügyeletét egy szűk létszámú felügyeleti szerv menedzselné, de arról még - mint megjegyezte - korai beszélni, hogy ki vezetné a vállalatot.
Kifejtette, hogy csakis regionális közlekedésben gondolkozik, amelyben a MÁV-val és a Volánbusszal működnének együtt. A politikus megismételte, hogy létrehoznának egy Budapesti Közlekedési Központot is, de részleteket ezzel kapcsolatban nem mondott.
A főpolgármester-jelölt kitért arra is, hogy a városüzemeltetés terén György Istvánra, a Fidesz jelenlegi fővárosi frakcióvezető-helyettesére számít, pénzügyi kérdésekben pedig Demszky Gábor korábbi helyettesével, Atkári Jánossal működne együtt. Tarlós István közlése szerint kerületi polgármesterként nem volt vele "túl jóban", de elismerte a munkáját. "Pénzügyi-gazdasági kérdésekben meghatározóak lesznek az ő elképzelései" - mondta.
Atkári János 1994-től 2006 októberéig volt Budapest főpolgármester-helyettese, 2005 májusától függetlenként töltötte be pozícióját, miután pártja, az SZDSZ kizárta őt a frakcióból. Tíz évig Demszky Gábor elsőszámú bizalmasa volt, 2005 novemberében azonban a főpolgármester az adóügyek kivételével elvonta tőle hatásköreit.
Horváth Csaba szocialista főpolgármester-helyettes szerint a BKV-t nem karcsúsítani, hanem fejleszteni, szolgáltatásait javítani, bővíteni kell. Az MSZP-s politikus közleményében rámutatott: a budapesti polgárok nem kevesebb és ritkább, hanem jobb minőségű és sűrűbb járatokat várnak el. "Több mint különös, hogy a korábban harcosan privatizációellenes Tarlós István most a szolgáltatások kiszervezését, privatizációját ígéri" - olvasható a közleményben.
A politikus szerint "semmiféle koherens logikával nem értelmezhető, ad hoc elképzelés" a 4-es metró kivétele a BKV hatóköréből. Horváth Csaba szerint a felügyeletet gyakorlók létszámának csökkentése a polgárok azon jogát korlátozná, hogy kontrollt gyakorolhassanak a vállalat működése felett.
MTI