Az SZDSZ elnöke a frakció meghívására vett részt a pénteki ülésen amely után úgy nyilatkozott, hogy együttműködésre és közös munkára hívta a képviselőcsoportot. Ebbe "néhányan intenzíven bekapcsolódtak" - mondta. A pártelnök az ülésre négy ügyvivő, Ikvai-Szabó Imre, Badacsonyi Szabolcs, Szentkuti Károly és Kiss Róbert társaságában érkezett.
Az általunk közölt legutóbbi közvélemény-kutatások már meg sem említik az SZDSZ támogatottságát, mely szinte teljesen elvesztette támogatottságát, míg például a vele hasonló elveket valló LMP támogatottsága a nyár elején már statisztikailag is mérhetővé vált. Utoljára százalékos adatot a Tárki adott az SZDSZ támogatottságáról, júliusban a liberálisok népeszerűsége soha nem látott mélységbe zuhant, 1% alá. |
Retkes Attila kitért arra is, hogy megalakult a párt hét szakpolitikai kabinetje. Mint mondta, azt szeretnék, ha a párt 2014-ig tartó politizálását ezek a kabinetek határoznák meg. Látni kell, hogy a parlamenti ciklus vége felé közeledve az országgyűlési képviselőcsoport „politikai értelemben töredezett testület, amelyben különböző részérdekek, egyéni stratégiák is megfogalmazódnak. Ezt én normálisnak látom” - fogalmazott.
Elmondta, arra kérte a frakció tagjait, hogy az SZDSZ megújulása érdekében dolgozzanak együtt, és a parlamenti munka során közösen alakítsák ki a párt álláspontját.
Kérdésre válaszolva azt mondta, mindenkire számít abban, hogy a parlamenti ciklusból hátralévő időszakban normális munkakapcsolat alakuljon ki a párt és a frakció között.
A Szonda Ipsos augusztus végén készült felmérése szerint az öt leginkább népszerűtlen politikus közül három SZDSZ-es, köztük található Retkes Attila (akinek az ismertsége igen alacsonynak mondható) és Kóka János frakcióvezető. Részletek >>> |
Egyúttal finomította augusztusi nyilatkozatát, amely szerint a frakció közjogi értelemben működik, politikai értelemben nehezen minősíthető egységes testületnek.
Elmondta azt is, hogy Magyar Bálint bejelentése, amely szerint kilép a pártból, az ülésen nem került szóba. Amíg a Szabadelvű Polgári Egyesület tagjai egyúttal a párt tagjai is, addig úgy gondolják, hogy a civil testületekben végzett tevékenységük a liberalizmust gazdagítja, ha viszont kilépnek a pártból, akkor rájuk már nem számítanak az SZDSZ építésében - tette hozzá.
Arról, hogy Fodor Gábor lemondott parlamenti mandátumáról, de nem lépett ki a pártból, úgy vélekedett: örül neki, hogy elődje az SZDSZ-ben marad, mert értékes politikusnak tartja. Hozzátette: sajnálja, hogy Fodor Gábor lemondott a mandátumáról. A párt országos tanácsa a jövő hét végén dönt arról, hogy kit jelölnek a helyére.
Retkes tehermentesítené az új kormányt
Büdzsé 2010: Gyurcsány tovább kísért?
Retkes-Bajnai: nem csak a pénzről volt szó
Az SZDSZ-en múlik a 2010-es büdzsé?
Bajnainak ennyi elég a miniszterelnökségből
"Hazugságokra épül a 2010-es büdzsé!"
A kormány rábólintott: Bajnai ad is, meg nem is
Megegyezés: a büdzsé az adócsökkentés alapja
MTI, Privátbankár