Sok cég állítólag azért nem meri végelszámoltatni magát, az egyéni vállalkozók pedig azért tartják meg igazolványukat, mert félnek az ilyen esetben kötelező adóhatósági ellenőrzéstől
Sok cég állítólag azért nem meri végelszámoltatni magát, az egyéni vállalkozók pedig azért tartják meg igazolványukat, mert félnek az ilyen esetben kötelező adóhatósági ellenőrzéstől
A színlelt foglalkoztatási szerződések aranykorának leáldozása, illetve üzleti, gazdálkodási okok miatt sokan küzdenek azzal a dilemmával, hogy mit is kezdjenek a számukra használhatatlanná vált vállalkozással - írja a Népszabadság. A cikk szerint a logikus lépés sokszor a cég megszüntetése, illetve az egyéni vállalkozói igazolvány visszaadása lenne, ám ezt sokan nem vállalják fel. Egy vállalkozás végelszámolása ugyanis csak akkor végezhető el viszonylag zökkenőmentesen, ha sem az APEH, sem más felé nincs tartozása, vagy ha van is, a cég, illetve az exvállalkozó rendezi azt - írja a lap.
Egy komolyabb összegű tagi kölcsön, a csak papíron tömött, egyébként üres pénztár vagy épp a tb-jogviszonyok rendezetlensége ugyanakkor igencsak sokba kerülhet egy végelszámolásnál - mondta a lapnak Béres-Deák Attila ügyvéd, a Vilmányi Ügyvédi Iroda munkatársa. Az egyéni vállalkozóknál emellett gyakori probléma, hogy vállalkozóként ugyan már nem dolgoznak, bevallásokat nem adnak be az APEH-nek, de vállalkozói igazolványukat nem adták vissza - sokszor akár figyelmetlenségből. Márpedig az APEH ekkor is számon kéri az elmaradt bevallásokat, és önmagában véve a mulasztási bírság összege is szép summa.
Zara László, az Adótanácsadók Egyesületének elnöke szerint elsősorban a kötelező APEH-ellenőrzés miatt nem mennek bele a legtöbben a vállalkozás végelszámolásába - még akkor sem, ha nincs titkolnivalójuk. A megszűnő cégeket ugyanis az APEH-nek és elvileg a vám- és pénzügyőrségnek is kötelező ellenőriznie, és a cég törléséhez be kell szerezni mindkét hatóságtól a nullás igazolásokat - írja a lap.
A revíziót az APEH minden esetben kezdeményezi is - tudta meg a lap a hivatalnál. Ezekre az eljárásokra azonban messze nem jut annyi idő, mint amennyit egy normál esetre - például egy átfogó ellenőrzésre - rá tud szánni a hivatal - olvasható az újság mai számában.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár