A színlelt foglalkoztatási szerződések aranykorának leáldozása, illetve üzleti, gazdálkodási okok miatt sokan küzdenek azzal a dilemmával, hogy mit is kezdjenek a számukra használhatatlanná vált vállalkozással - írja a Népszabadság. A cikk szerint a logikus lépés sokszor a cég megszüntetése, illetve az egyéni vállalkozói igazolvány visszaadása lenne, ám ezt sokan nem vállalják fel. Egy vállalkozás végelszámolása ugyanis csak akkor végezhető el viszonylag zökkenőmentesen, ha sem az APEH, sem más felé nincs tartozása, vagy ha van is, a cég, illetve az exvállalkozó rendezi azt - írja a lap.
Egy komolyabb összegű tagi kölcsön, a csak papíron tömött, egyébként üres pénztár vagy épp a tb-jogviszonyok rendezetlensége ugyanakkor igencsak sokba kerülhet egy végelszámolásnál - mondta a lapnak Béres-Deák Attila ügyvéd, a Vilmányi Ügyvédi Iroda munkatársa. Az egyéni vállalkozóknál emellett gyakori probléma, hogy vállalkozóként ugyan már nem dolgoznak, bevallásokat nem adnak be az APEH-nek, de vállalkozói igazolványukat nem adták vissza - sokszor akár figyelmetlenségből. Márpedig az APEH ekkor is számon kéri az elmaradt bevallásokat, és önmagában véve a mulasztási bírság összege is szép summa.
Idén sem nyaral az APEH |
A revíziót az APEH minden esetben kezdeményezi is - tudta meg a lap a hivatalnál. Ezekre az eljárásokra azonban messze nem jut annyi idő, mint amennyit egy normál esetre - például egy átfogó ellenőrzésre - rá tud szánni a hivatal - olvasható az újság mai számában.
Itt az APEH újabb szégyenlistája: Gazsiék az élen
Lecsaptak a piacokra: volt ott minden
50 milliós adósáv: rá lehet startolni
Ahogy élsz, annyit érsz: bárkire rászáll az APEH
APEH: egyre becsületesebb a magyar
Népszabadság