.jpg)
Beszámolt arról is, hogy a tárcáknak ezért két-két határozatot küldött; az egyik a közterületek felszabadításáról, a másik az elmaradt díjak befizetéséről szólt. Rogán Antal közölte: az Egészségügyi Minisztérium, nem tudni miért, ez utóbbit nem támadta meg, így a határozat jogerőre emelkedett. Eszerint a tárca elfogadta a mintegy 10,5 milliárd forint megfizetésére vonatkozó önkormányzati döntést az elmúlt öt évi közterület-használatért - tette hozzá.
Elmondta azt is, hogy miután a tárca mindeddig nem teljesítette fizetési kötelezettségét, az önkormányzat behajtást kezdeményezett, úgynevezett inkasszót nyújtott be.
A fideszes polgármester arra hívta fel a figyelmet: nem tehetnek kivételt, ahogy a betegeknek a vizitdíjat, úgy az Egészségügyi Minisztériumnak is be kell fizetnie a közterületi díjat. A minisztérium Arany János utcai épületénél tartott sajtótájékoztatón a polgármester megmutatta a lezárt parkolót, ami a földhivatali nyilvántartás szerint a kerület tulajdona. A mintegy 70-80 férőhelyes parkolót a tárca évek óta sorompóval zárja le a nem minisztériumi autósok elől. Rogán Antal közölte: a közterületet mindenki számára elérhető parkolóvá alakítanák.
Az MTI kérdésére azt mondta, a befolyó 10,5 milliárd forintot közterület-fejlesztésre és egy szabadidőközpont létesítésére fordítják majd a Bástya utcában. Jelezte ugyanakkor azt is: elképzelhetőnek tartja, hogy részletfizetésben állapodnak majd meg, egyösszegű fizetés esetén akár kedvezményt is adnak a tárcának.
Az Egészségügyi Minisztérium MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a szóban forgó parkolóhelyek felett a minisztérium rendelkezik, és ezt az álláspontot készek a bíróság előtt is megvédeni, amelyről tavaly év végén értesítették az illetékes polgármesteri hivatalt is. Mint a tárca sajtóosztálya közölte: a minisztérium megfellebbezte az önkormányzat határozatait, és bíznak az önkormányzat jogszerű eljárásában. Megjegyzik: "vitatott jogalap esetén bírság sem róható ki".
A fideszes vezetésű V. kerületi önkormányzat polgármestere e lépésével 12,6 milliárd forinttal rövidítené meg az egészségügyi kiadásokat. A tárca éves költségvetése mintegy 130 milliárd forint, amiből nem egészen kétmilliárd forintot bérköltségre és rezsire fordítanak. A tárca a fennmaradó 128 milliárd forintot országos gyógyító intézményekre, és különböző célprogramokra költi, és amennyiben a minisztériumnak be kellene fizetnie a közterület-használati díjat, azt a pénzt a fenti céloktól lenne kénytelen elvenni - közölték.
"Érthetetlennek tartjuk, hogy miközben a Fidesz majdnem minden nap az egészségügyi intézmények anyagi helyzete miatt aggódik, a következményeket nem mérlegelve is képes lenne az egészségügy legfontosabb, országos betegellátó intézményeinek költségvetését megrövidíteni" - áll az Egészségügyi Minisztérium közleményében.
Rogán szerint a dugóadó jó, de önmagában nem elég
Mit tegyünk, ha kiszívta a nap a parkolójegyet?
Rogánék két tárcával nem jutottak dűlőre
Hol vannak a térfigyelők? Már megtudhatják
MTI