A szükséges engedélyek megszerzését és a további tervezéseket követően jövő tavasszal szeretnék a kivitelezést elkezdeni. Az átalakítási munkálatok az előzetes számítások szerint 8-10 milliárd forint közötti összegre rúgnak. A fejlesztési koncepció 280-350 közötti vendég befogadásával számol a leendő szállodában. Számos szolgáltatás kapcsolódik hozzá: a fejlesztők egyebek mellett Wellness-fitness és fürdőlehetőségekben, továbbá széleskörű éttermi szolgáltatásokban gondolkodnak.
A meglehetősen leromlott állapotban lévő épületegyütteshez fontos történelmi esemény is kapcsolódik: 1921 december 17-én itt hirdették ki a népszavazás végeredményét. Sopron és a környezetében lévő 8 település akkor döntött arról, hogy Magyarországhoz akar tartozni. E népszavazás nyomán kapta Sopron a "Hűség városa", azaz "Civitas Fidelissima" kitüntető elnevezést.
A fejlesztési program kiemelt fontosságúnak tartja a városképi védettségű épület értékeinek megőrzését. Sétányt is akarnak létesíteni a nagykiterjedésű belvárosi telek egyik felén: a 4 ezer négyzetméteres parkot a város lakói előtt is megnyitják. A befektetési és a fejlesztési koncepció kidolgozói bíznak abban, hogy Sopron vonzerejét kedvező földrajzi helyzete, Bécshez, Pozsonyhoz és Budapesthez való közelsége fokozza.
A létesítményegyüttes a Medicalholding 2003. Kft. tulajdonában van. A magyar tulajdonú társaság a ruhagyár felszámolási eljárása keretében vásárolta meg az ingatlant. A vendégkört a nemzetközi trendekkel összhangban elsősorban a konferencia turizmus területéről várják. Számítanak a gyermekes családokra is, mivel az 1880-as évek végén klasszicista stílusban emelt épületegyüttesben ki tudják alakítani a számukra legalkalmasabb 2-3 összenyitható szobás apartmanokat.
Újra felfedezték a Balatont
Százas tempó a szállodapiacon
Fapados szállodalánc indul
Öt év alatt megduplázódhat a román szállodák száma
MTI