
Sólyom László álláspontja szerint a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács a törvénnyel olyan hatáskörök gyakorlására kap felhatalmazást, amelyek a mindenkori kormány felelősségi körének lényegéhez tartoznak. Az állami vagyonnal való gazdálkodásért viselt kormányzati felelősség miatt az államfő nem ért egyet azzal, hogy a tanács tagjai hatéves megbízatást nyerjenek úgy, hogy e tisztségükből csak alkalmatlanság vagy kötelezettségszegés miatt mozdíthatók el - szerepel a kommünikében.
A törvény kifogásolt részét a parlament 60 napon belül köteles újra tárgyalni.
A pénzügyi tárca közleménye szerint több olyan szervezet létezik Magyarországon, amelynek felelős tisztségviselőit, első számú vezetőit a kormányzati periódust meghaladó időre nevezik ki. Tipikus példa erre a Nemzeti Földalap elnökének kinevezése, amely hat évre szól, s amely a köztársasági elnök feladata. A vagyontörvény által felállítandó új intézmény többek között a Nemzeti Földalap helyébe lép - fűzik hozzá.
A Nemzeti Földalap mellett több más intézménynél is hasonlóak a kinevezési szabályok - jegyzik meg. Az érvényben lévő jogszabályok szerint a Magyar Vasúti Hivatal elnökét hat évre, a Nemzeti Hírközlési Hatóság Tanácsának tagjait öt évre, az Energia Hivatal elnökét és helyettesét hat évre, az Egészségbiztosítási Felügyelet elnökét hat évre nevezik ki - olvasható a PM közleményében.
Az állami vagyon kezelése
Ingatlanadó és barátai: átgyúrják az adórendszert
Sólyom az élre állt, Orbán stagnált, Gyurcsány javított
MTI