A cikk szerint azonban több kórház is jelezte, nem hajlandó erre, mondván: egy súlyponti intézmény nem zárhat be ilyen indokkal, ráadásul a saját területükön lévő páciensek ellátása is gondot okoz.
A lap ismertetése szerint más budapesti intézményekhez hasonlóan a János-kórház vezetői is levelet kaptak az ÁNTSZ-től, amelyben arról tájékoztatják őket, hogy a Bajcsy-Zsilinszky Kórház teljes műtéti blokkja egy hétre leáll. Az ÁNTSZ azt kérte, hogy ez idő alatt más intézmények vegyék fel a Bajcsy-Zsilinszky területéről érkező sürgősségi betegeket.
Havas Szófia, a János-kórház orvos-igazgatója a Magyar Nemzetnek elmondta: azonnali tájékoztatást kért a fővárosi önkormányzat egészségügyi ügyosztályától. Onnan levélben azt a választ kapta, hogy műszer- és anyagleltár miatt áll le egy hétre a 4 műtőből és 12 ágyból álló blokk.
Trükköznek? A Népszabadság értesülése szerint a kórház vezetése így "trükközik", hogy le tudjanak faragni a fenntartási költségekből. A napilap beszámolója szerint a szűkülő források miatt máshol is előfordul, hogy nem ritkán kreatív megoldásokkal csökkentik a költségeket - bár a leggyakrabban olcsóbb eszközöket szereznek be a jobb minőségűek helyett. |
Mint mondták, leltározni mindenhol szoktak, ám ehhez nem szüntetik be a betegellátást. Volt olyan főigazgató, aki megjegyezte: megfontolja ezt a módszert, mert ezzel vissza lehet fogni a betegforgalmat, s nagy összeget lehet megtakarítani.
Mire beadják az oltást, már nem lesz vírus
A HospInvest hibája: hittek a kormánynak
Ösztöndíjjal csökkentenék az ápolóhiányt
A privatizáció csak káoszt szült az egészségügyben
Egészségügy: drága és előnytelen szerződések
Van pénz a magyar egészségügyben?
Rendesen elszámolta magát az egészségbiztosító
MTI, Privátbankár, Népszabadság, Magyar Nemzet