.jpg)
Demendi László megjegyezte: a gazdálkodók által korábban felvett hitelek törlesztési átütemezéséről szintén egyeztetések lefolytatását indokolja a súlyos aszálykár. Az MSZP-s képviselő szükségesnek tartja a vízgazdálkodás teljes áttekintését is, mert szerinte az eddigi intézkedések nem elegendőek az öntözéses területek jelentős növeléséhez.
A politikus kitért továbbá arra, hogy álláspontja szerint az aszálykárok rendezésénél a politika és a szakma számára is hasznosítani kell a fagykár-enyhítési tárgyalások tapasztalatait. Hangsúlyozta: az egyeztetéseket a szakmának kell lefolytatnia, és a politikának távol kell tartania magát a döntéshozatali előkészületektől.
A szocialista képviselő felháborítónak tartotta az aszálykárok rendezéséről kialakult vitában a fideszes politikusok fellépését, amely szerinte az ellenzéki párt szövetségesének, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszervezetek Szövetségének (Magosz) rossz körülményeket teremtett az egyeztetés lefolytatásához. Kiemelte ugyanakkor, hogy a Magosz megfelelő keretek között tartotta a tárgyalásokat, és "nem engedett semmilyen szélsőséges, radikális követelésnek".
Demendi László fontosnak tartotta azt is, a szakma kellően megismerje az uniós kárenyhítési szabályozói rendszert, hiszen attól Magyarország nem térhet el, és a termelőknek saját érdekükben évről-évre be kell lépni a nemzeti kárenyhítési alapba, hogy baj esetén segítséget kaphassanak.
20 és 40 év közötti? Akkor szerencséje van
"Lejárt a magányos farkasok időszaka"
Aláírás nélkül is megegyeztek
MTI