Ezekben a válság ellenére jóval többen érdeklődnek a lakások iránt. A (majdnem) kész lakásokra azért van most nagyobb kereslet, mert a lakást keresők is félnek attól, hogy a hitelválság kapcsán a még csak tervezőasztalon létező ingatlanok építkezése esetleg csúszhat. Így pontosan nem lehet tudni, hogy azokba mikor is lehet beköltözni.
Kucsma Viktória, a 3 milliárd forint beruházással megépülő Pasarét Residence marketingért felelős vezetője szerint: az ingatlanpiac visszaesése legkevésbé a luxus szegmensben épülő lakások piacát érinti. A jó helyen, jó minőségben megépülő lakásokra továbbra is van kereslet.
A II. kerületben épülő lakópark vezetője szerint, ez a kerület már csak azért is marad az ingatlanpiac középpontjában, mert a kerületre rég kitették a megtelt táblát, nagyobb lakásszámú projekt itt már nem építhető. Éppen ezért ide a legkevésbé gyűrűzik be Amerika hatása, a szűkös kínálat miatt itt nagyobb a kereslet a lakásokra. A környéken épülő lakóparkok közül főként azoknak nincs mitől tartaniuk, amelyek néhány hónapon belül átadásra is kerülnek.
A „majdnem kész" lakások egyébként most a lakni vágyókat vonzzák, elsősorban a magyarokat. A külföldi befektetők gyakorlatilag eltűntek nemcsak a kerületből, de egész Budapestről. Az utóbbiak átlag ötezer lakást vásároltak évente, ám idén ez a szám valószínűleg alig éri el az ötszázat. Ennek oka, hogy az angol, ír, spanyol, osztrák és német befektetők most azzal vannak elfoglalva, hogy a már megvásárolt lakásaiktól gyorsan „megszabaduljanak", nem pedig azzal, hogy újakat vegyenek.
Nagyobb lakás, kevesebb szomszéd: mégsem kell
Online fog feltámadni az ingatlanpiac?
Összedőltek Európa nagy ingatlanpiacai
Hogyan vegyük rá a vevőt, hogy megvegye a lakást?