Cser Ágnes egy más témában tartott budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön azt mondta: a Semmelweis Terv semmi mást nem tartalmaz, mint hogy hogyan koncentrálják a pénzt, csökkentsék a munkavállalók mozgásterét, és ráírták, hogy ez a betegek érdeke. Ezzel véleménye szerint lenézik az ágazat munkavállalóit és az állampolgárokat is.
A betegutakról az a véleménye, hogy ezek szervezését eddig is tökéletesen ellátta a tisztiorvosi szolgálat. Az államosítással viszont - mint hozzátette - egyet tud érteni, ha közben betartják a szabályokat a többi között a szervezésben és a források elosztásában.
Cser Ágnes azt mondta, hogy szerinte az egészségügyi ágazat vezetése - Szócska Miklós, egészségügyért felelős államtitkárral és Jávor Andrással, a tárca közigazgatási államtitkárával az élen - alkalmatlan. Hozzátette: a vezetésen azonnal változtatni kell, mert a kormánynak nincs erkölcsi alapja elvárni a betegellátásban sem a mennyiséget, sem a minőséget, ha a munkavállalók elemi érdekeit és emberi méltóságát nem veszik figyelembe.
A sajtótájékoztató eredeti témájára utalva az EDDSZ elnöke úgy fogalmazott: "a kötelező kamarai tagsággal megalázták a munkavállalókat, mert kiszúrták a szemüket és megfélemlítették őket".
Nagy Anna kormányszóvivő, Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter és Szócska Miklós egészségügyi államtitkár szerdán jelentette be: a kormány elfogadta a Semmelweis Tervet, így elindulhat az egészségügy strukturális átalakítása. A cél a viszonyok rendezése és a várólisták hosszának legalább felére csökkentése. Ennek eléréséhez nyolc térségi egységre épülő egészségszervezési intézményrendszert hoznak létre, míg Budapesten három centrum működik majd.
MTI, Privátbankár