Tarlós a főváros és a vállalkozásokat képviselő kamara együttműködésének fontosságát hangsúlyozta. A BKIK elnökével, Szatmáry Kristóffal szándéknyilatkozatot írtak alá arról, hogy ha Tarlós, illetve a Fidesz-KDNP fővárosi frakciója döntési helyzetbe kerül az októberi választások után, a jelenleginél jóval szorosabban együttműködnek a város fejlesztésében.
A főpolgármester-jelölt elmondta, hogy a közbeszerzések során - „a lehetőségek végső határáig” elmenve - a magyar cégeket kell támogatni a külföldiekkel szemben, akár még uniós büntetések árán is, szerinte ez Nyugat-Európában is így szokás. Tarlós István az előadása után tartott sajtótájékoztatón azt is elmondta, hogy be kell vonni a városfejlesztésbe a magyar kis- és középvállalkozásokat, s vissza kell állítani az ipari tanulóképzést is, amelyet a BKIK szárnyai alatt lenne célszerű működtetni.
„Boldogabb jövőt!”
A főpolgármester-jelölt az októberi választások utáni legfontosabb teendőnek a fővárosi pénzügyek, a működés stabilizálását tartja, ami után el kell kezdeni előkészíteni a már korábban beígért nagyszabású projekteket. Tarlós István Budapest pénzhiányáról szólva kiemelte a 600 milliárd forintba kerülő 4-es metrót, melynek árából az V., a VI. és a VII. kerületben is fel lehetne újítani a düledező épületeket. Beszéde végén a politikus hangsúlyozottan „boldogabb” jövőt kívánt az egybegyűlteknek.
Magyarország legyen Európa Kínája?
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a hibás neoliberális gazdasági modell alkalmazását okolta azért, hogy az elmúlt húsz évben a térség éllovasából sereghajtóvá váltunk. Szerinte még soha senkinek nem sikerült liberális elvek mentén felemelkednie, arra azonban számos példát láthatunk Európában és Ázsiában, hogy ezeket eldobva beindul a gazdaság fejlődése.
A kormánytag szerint a következő húsz évben az innovációs tevékenységre, az egészségiparra és a turizmusra kell koncentrálnunk, s arra kell törekednünk, hogy Budapest Béccsel, Pozsonnyal és Brnóval közösen kelet-európai regionális központtá fejlődhessen. Kifejtette, hogy a főváros gazdaságának fellendülése elengedhetetlen az ország gazdaságának fellendüléséhez, egymagában viszont Budapest nem tölthet be központi szerepet a régióban.
A tárcavezető elmondta: ezek az elképzelések nem légből kapott gondolatok, hanem valódi kitörési lehetőségek, hiszen mindegyik területen vannak már tapasztalataink, s a szükséges erőforrások negyede-harmada is rendelkezésre áll.
Privátbankár