Szerdai szintjét tartja a forint
Szerdán délután a várt csökkenés helyett növekedést mutató amerikai feldolgozóipari beszerzési menedzser index nyitotta meg hosszú idő után ismét az utat a befektetői kockázatvállalási hajlandóságának kibontakozása előtt; az európai és amerikai tőzsdeindexek ennek köszönhetően szerdán közel három százalékos, majd az ázsiai tőzsdeindexek csütörtökön egy-másfél százalékos emelkedéssel zártak.
Csütörtökön viszont már megtorpant a folyamat, az európai tőzsdék gyengüléssel nyitottak, részben a meredek emelkedést követő korrekciós igénynek köszönhetően, részben pedig a nap folyamán várható további fontos makrogazdasági mutatókat, illetve az EKB kamatdöntését megelőző kivárás miatt.
A közzétett adatok nem szolgáltak negatív meglepetéssel, nem vetették vissza a befektetői kockázatvállalás javulását. Az eurózóna gazdasága a várt mértékben növekedett a második negyedévben, az EKB nem változtatott irányadó kamatán, viszont az eddig jelzettnél gyorsabb gazdasági növekedésre adott előrejelzést az idei évre.
A devizapiacokon nem következett be lényeges változás a főbb devizák keresztárfolyamaiban és a térségbeli devizák is viszonylag szűk tartományban ingadoztak a nap folyamán. A forint is a várt 284-288 forintos euró jegyzési tartomány erős felében, 284 forintos jegyzés közelében ingadozott.
A dollárt 222,45 forinton jegyezték délután négy órakor a bankközi kereskedelemben 1,2808 dolláros euró árfolyam mellett. Szerda délután a jegyzés 222,30 forinton, illetve 1,2820 dolláron állt. A svájci frank jegyzése 219,78 forint volt 218,80 forint után, száz japán jent pedig 264,09 forinton jegyeztek 263,00 forint után.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
MTI