
A giesseni hivatal illetékese a Süddeutsche Zeitungnak elmondta, hogy a diák "rendkívül ingerszegény" környezetben, egy távoli kis szibériai faluban él. A házban nincs folyóvíz, s az ottani körülményeknek megfelelő, jellegzetes illemhelyet az udvaron magának kellett építenie. "Ott nincs televízió, nincs internet, nincs semmi olyan, ami kizökkenthetné a fiút a normális életből." Fát is saját magának kell vágnia, ha be akar fűteni szobájában. A jelenlegi rendkívül kemény hidegben napi 2,5 kilométert kell megtennie ahhoz, hogy eljusson a számára kijelölt iskolába.
Stefan Becker a körülményeket úgy jellemezte, hogy azokhoz hasonló Németországban a harmincas években volt. A giesseni nevelő úgy vélekedett: a rendkívül nehéz feltételek és a mindennapos kemény fizikai munka remélhetőleg hozzájárul ahhoz, hogy a diák képes lesz megfékezni saját agresszivitását. Utalt arra, hogy az érintett fiatal évek óta több erőszakos bűncselekményt követett el, nevelőit és diáktársait számtalanszor tettlegesen bántalmazta. Sem az iskolában, sem a nevelőotthonban, sem pedig a pszichiátrián nem bírtak vele.
Az Ural mögötti úgynevezett átnevelő "tábor" napi 150 euróba kerül. Ez az összeg egyharmada annak, amibe az esetleges németországi "kezelés" kerülne. Becker hangoztatta: egyedi esetről, és semmi esetre sem holmi szankcióról, hanem "élménypedagógiai" intézkedésről van szó. Hazatérése után lassan és fokozatosan igyekeznek visszaszoktatni majd a fiút az "ingergazdagabb" környezetbe.
Hessenben január végén tartanak tartományi parlamenti választásokat. Roland Koch konzervatív tartományi miniszterelnök kampánya középpontjába a fiatalkori bűnözés elleni intézkedések szigorítását helyezte. Saját és a helyi CDU népszerűsége azóta fokozatosan csökken.
Nő a "hazai nevelésű" terroristák száma Európában
Többletpontot kapnak a hátrányosok
Újabb milliomosdivat: brit nevelőnő a gyerekeknek
Iskolák zárhatnak be a sztrájk miatt
Könyörülj meg az igazságszolgáltatáson
MTI