Takarítjuk a mocskot az ukránok után
A szakállamtitkár felidézte, hogy a szennyeződés, ami a vízlépcsőnél egy 2.500-3.000 négyzetméternyi területet borít be, egy a Tiszán és vízgyűjtőterületén levonuló kisebb árhullám nyomán került a folyó magyarországi szakaszára. Nagyobb mértékben uszadékfa és nyesedék került a vízbe, kisebb hányadában pedig többnyire a hullámtérbe illegálisan lerakott kommunális hulladék.
A vízügyi hatóságok úgy döntöttek, hogy a kiskörei vízlépcsőnél "összevárják" az Ungról a Bodrogon, illetve egy másik hullámban a Tiszán érkező szennyeződést és koncentráltan történik meg a kiemelése - ismertette a kárelhárítás módját Kothay László. Hangsúlyozta, hogy a tárca hosszú távú megoldást keres a probléma kezelésére. Ezért a magyar kormány vízügyi megbízottja kezdeményezte, hogy a legközelebbi magyar-ukrán vízügyi meghatalmazotti egyeztetésen vegyék napirendre a kérdést - mondta Kóthay László.
Az összegyűlt szennyezést a kiemelés után szétválogatják. A kommunális hulladék a tiszafüredi szeméttelepre kerül, a fát pedig kiszárítás után a helyi lakosság rendelkezésére bocsátják - hangzott el a sajtótájékoztatón.
Összeesküvés-elmélet: elővették a magyarokat
A pártoknak is elegük lett a fémlopásból
Szemét ügy: repülnek a mobilok, számítógépek
MTI