Ebben a ciklusban az már nem reális cél, hogy megőrizzük a város működésének, szolgáltatásainak jelenlegi színvonalát – mondta a Népszavának Atkári János, a főpolgármester tanácsadója.
A lap hétfői számában megjelent interjúban Atkári János azt mondta: számolnak gazdasági fellendüléssel, de olyan súlyos a helyzet, hogy ez a négy év mindössze a város fizetőképességének megőrzését tűzheti ki célul.
A kényszerű színvonalromlást egy kedvezőbb gazdasági környezet mérsékelheti ugyan, de rövid távon nem futhat fel ismét évi 200 milliárdra a felújítások, beruházások összege - tette hozzá. Szerinte ennyi kellene a város élhetőségének megőrzéséhez: az utak, az egészségügyi vagy oktatási intézmények állapotának szinten tartásához.
Szólt arról is, hogy a fizetőképesség megőrzése, a jelenlegi hadigazdálkodás csak egy többlépcsős munka első eleme. A második lépcső a főváros valódi működési, gazdálkodási egyensúlyának megteremtése. Szerinte a harmadik lépcső az ágazatok strukturális reformjához vezet, s ez kemény munkával a ciklus végére elérhető.
Tarlós: négy kórház kerülhet az államhoz
Megmenekülhet az előző városvezetés idején a csőd szélére sodródott fővárosi egészségügy, ha sikerrel jár a kormány és a főváros vezetőinek tárgyalása - közölte a Magyar Nemzettel Tarlós István főpolgármester, aki szerint a 12 fővárosi fenntartású kórházból egyelőre négy országos hatáskörű intézmény kerülne állami kézbe.
"Leveszünk a napirendről minden, a budapesti egészségügy átalakítását érintő előterjesztést, amíg meg nem állapodunk a kormány képviselőivel, végső soron Orbán Viktor miniszterelnökkel a kórházak finanszírozásáról" - fogalmazott a lapnak Tarlós István.
A Budapesten a korábbi összevonások után egyedüliként működő Heim Pál Gyermekkórház, az egykori országos baleseti intézettel az előző ciklusban összeolvasztott Péterfy Sándor utcai Kórház, a Szent István Kórházzal egyesített, a fertőző betegségek gyógyításában egyedülálló Szent László Kórház, valamint a fogászati betegségek terén speciális ellátást biztosító Központi Stomatológiai Intézet kerülhet állami kézbe. Tarlós István azt mondta: megállapodás esetén a további nyolc fővárosi kórház sorsáról a későbbiekben döntenek.
MTI, Népszava, Magyar Nemzet