Olyan kisebb, növekedéssel kecsegtető börzékben fontolgatják a részesedésvásárlást, mint a horvát, a szerb, a román és a bolgár értéktőzsde, mondta Heinrich Schaller a Reutersnek. Ezekkel a tőzsdékkel a bécsi tőzsde már együttműködési megállapodást kötött.
A Wiener Börge három térségbeli börzének már többségi tulajdonosa, a ljubljanainak a 81,013 százaléka, a budapestinek az 50,45251 százaléka és a prágainak a 92,739 százaléka van a birtokában. A vállalat két éven belül egyetlen, közös kereskedési platformot akar bevezetni érdekeltségei számára, a német XETRA rendszert.
Az osztrák részvénypiac kilátásait illetően Schaller úgy vélekedett, hogy előfordulhatnak még hullámvölgyek, de a neheze "már mögöttünk van". A bécsi értéktőzsde fő mutatója, az ATX idén az év eleje óta 25 százalékkal emelkedett, és jelenleg 50 százalékkal magasabban áll a tavalyi, 1500 pontos mélypontjánál.
A bécsi értéktőzsde üzemeltetője várhatóan hamarosan jóváhagyja, hogy tulajdonosai 100 millió euróval megemeljék alaptőkéjét, az eddigi tőzsderészesedés-vásárlások költségei miatt, illetve némi tőkét képezve a további terjeszkedéshez.
Banki források szerint a tőkeemelésben részt vesz Ausztria három nagybankja, az Unicredit tulajdonában lévő Bank Austria, valamint az Erste Bank és a Raiffeisen csoport. E három pénzintézet együttesen a Wiener Börse mintegy 27 százalékát birtokolja.
Megvannak a jelöltek a lengyel tőzsdére
Ingyen lehet tőzsdézni
Egyesül az amerikai és a német tőzsde?
Tőzsde: Budapest Varsó és Bécs árnyékában
MTI