.jpg)
A részletekről szólva kifejtette: létrejön a héttagú Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács, amelynek tagjait a miniszterelnök nevezi ki - a jelenlegi feladatelosztás szerint - a földművelésügyi és vidékfejlesztési, a gazdasági és közlekedési, illetve a pénzügyminiszter jelölése alapján. A tanács a feladatait a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. útján, annak ügyvezető szerveként látja el.
A törvénnyel a több mint tízezermilliárd forint állami - kincstári és üzleti - vagyon tulajdonosi jogainak gyakorlásáról döntenek. |
A javaslat értelmében megszűnik az ingyenes vagyonhasználat az ingatlanok esetében is, illetve bérleti jogviszonnyá alakul át a költségvetési szervek számára. |
Az államtitkár elmondta, hogy jelenleg még nincs állami vagyonkataszter, amely egy év múlva létrejön és így átlátható lesz az állami vagyon, illetve annak értéke.
A tartósan állami tulajdonban maradó vagyon kapcsán Tátrai Tibor elmondta, hogy esetükben 100, 75, vagy 50 százalékos tulajdoni hányadot ír elő a törvény.
Az államtitkár szerint a javaslat megoldást jelent a jelenlegi szétaprózódott, széttagolt rendszerre, amelyben három vagyonkezelő szervezet, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI), a Nemzeti Földalap (NFA) és az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Zrt. működik. E szervezetek feladatait jogutódként a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 2008. január 1-jétől veszi át.
A Fidesz a múlt héten ismételten a stratégiai cégek privatizációjának leállítására szólította fel a kormányt. Az ellenzéki párt alelnöke szerint a vállalatok magánkézbe adása az elmúlt években nem járult hozzá a gazdasági növekedés gyorsításához, az államháztartási hiány továbbra is az egyik legmagasabb a régióban. Varga Mihály elsősorban a Budapest Airport, illetve a Postabank elmúlt években megvalósult privatizációját kifogásolta...Hallgassa meg a Gazdasági Rádió interjúját!
Koalíciós válság és megoldás sincs
Mégis lesz népszavazás a vizitdíjról?
Gyurcsányt nem lehet pótolni?
Olajfúrók országa leszünk?