"Az elmúlt hónapokban fokozódó bizonytalanság hatására az arany ára rekordmértékű emelkedésbe kezdett, ami a mai napig töretlen. Ennek oka azonban jelenleg már nem az, hogy a nemzetközi gazdaság élénkülésére vonatkozóan fokozódnak a kételyek, sokkal inkább az, hogy az amerikai és japán gazdaságot fenyegető deflációs félelmek hatására a Fed és a BoJ is a nemzeti valuta értékének csökkentését célzó pénznyomtatásba kezdett" - mutatott rá Horváth István, akit az alapkezelő közleménye idéz.
Az arany klasszikus menekülő befektetésnek tekinthető, hiszen a nemesfém árát leginkább az határozza meg, hogy mennyire nagy a bizonytalanság a nemzetközi pénzpiacokon - magyarázta a befektetési szakember. Szerencsére a nyáron még egyre sűrűbben emlegetett, egy újabb recesszióról szóló találgatások szűnőben vannak, az arany azonban továbbra is jó befektetésnek bizonyul, mivel az amerikai és japán jegybank a nemzeti valuta piaci mennyiségének növelésével, és ezzel az infláció generálásával próbálja támogatni a gazdaság élénkülését és a defláció elkerülését.
"Mivel az említett jegybankok agresszív gazdaságélénkítő beavatkozása várhatóan a következő hónapokban is folytatódik, az arany árának további emelkedésére számítunk, érdemes hát befektetési szempontból is megfontolni az arany vásárlását. Azok számára, akik az arany árának tartós emelkedéséből szeretnének profitálni, leginkább a nyersanyagalapok jegyzésén keresztül van erre lehetőség" - javasolja Horváth István.
A nyersanyagalapok hozamát a nyersolaj és származékainak világpiaci ára mellett - ami szintén emelkedő trendet mutat - az arany világpiaci árának emelkedése határozza meg. Nem véletlen tehát, hogy a nyersanyagalapokat a Bamosz által összesített 3 havi hozamlista élmezőnyében találjuk - tette hozzá a szakember.
MTI