.jpg)
A Londonban kiadott júniusi jelentés szerint az alapok portfolióiban tartott forintpiaci befektetések átlagos súlyozottsági indexe a májusi stagnálás után ebben a hónapban sem változott, miután áprilisban óriási mértékben, 0,8 ponttal emelkedett az egy hónappal korábbi plusz 0,5-ről.
A forint súlyozottsági indexe már márciusban is 0,7-del erősödött, és ezzel a felülsúlyozott tartományba került. |
Az év eleji negatív korrekció előtt, a tavalyi utolsó hónapban is már plusz 0,3-re, vagyis hosszú idő óta először felülsúlyozottságot jelző szintre emelkedett a JP Morgan forintpiaci indexe a novemberi mínusz 0,5, az októberi mínusz 1, a szeptemberi mínusz 2,2, az augusztusi és júliusi mínusz 2,5, a tavaly júniusi mínusz 2,9, a tavaly májusi, áprilisi és márciusi mínusz 2,4, a februári mínusz 2,3 és a januári mínusz 2,2 után a plusz 10 és mínusz 10 közötti indexskálán.
A túlsúlyozottságot jelző jelenlegi indexek azt jelentik, hogy a tavaly júniusi mélypontról mostanra rendkívüli mértékben, 4,2 ponttal javult a forintbefektetési eszközök súlyozottsági indexe. A 2006. júniusi forint-alulsúlyozottsági index - mínusz 2,9 - az eddigi legalacsonyabb volt Magyarország esetében a JP Morgan hasonló felméréseinek kezdete óta; ezt a ház az akkori felmérésben azzal magyarázta, hogy a piac először csalódással fogadta a kormány költségvetési intézkedési csomagját.
Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állás |
A cég egyúttal hozzáteszi: továbbra is valószínű, hogy a növekvő kockázatvállalási hajlam, valamint a magyar folyómérleg-hiány csökkenése jót tesz a forintnak, és a piac jó eséllyel megpróbálja 245 alá nyomni az euró forintárfolyamát.
Befektetési tanácsok, stratégiák |
Melyik a legszebb? A bankjegyek is versenyeznek
Kóka felülvizsgálná az árfolyamsávot
Király Júlia szerint nem kell erőltetni az eurót
Újból erőre kaptak a régiós devizák (hanganyag)
MTI