Ön kit látna szívesen a miniszterelnöki székben? Szavazzon! |
A programjáról szólva azt mondta: alapvető feladat, hogy Magyarország és a bankrendszer pénzügyi stabilitását egyszerre biztosítsák. Fontos, hogy enyhítsék a válság negatív hatásait a gazdasági szereplők és az emberek számára, erősítsék a nemzetközi bizalmat, valamint strukturális reformokat, szerkezeti átalakításokat hajtsanak végre a szociális és a kiadási rendszerben a középtávú fejlődés elősegítése érdekében. "És még egy negyedik aprócska feladat, hogy mindehhez a társadalmi békét is meg kell tartani. Ez borzasztó bonyolult" - mondta Vértes András. Hozzátette: "cezúrát kell húzni, a múlt és a jövő között, nem szabad hátranézni, és nem a múltból kell a jövőben kiindulni".
Egy új alapokon felálló kormányt kell csinálni, amely széles társadalmi alapokra épül. Meg kell hívni ebbe a kormányba olyan szakértőket, akik távol állnak az MSZP-től, az SZDSZ-től vagy bármelyik más politikai párttól, és meg kell próbálni minden szakértői javaslatot összehozni, együtt használni és "borzasztó gyorsan lépni" - jelentette ki. Az előre hozott választásokról szólva megjegyezte: politikai értelemben valóságos lehetőség és helyes lépés lenne. A gazdaság szempontjából viszont jobb volna, ha nem öt-hat hónap múlva történne meg ez a cezúra, márpedig egy előre hozott választás ezt jelentené, hanem minél gyorsabban - közölte.
Az MSZP elnöksége Vértes András mellett Glatz Ferenc akadémikust és Surányi Györgyöt javasolta miniszterelnök-jelöltnek. Az SZDSZ számára csak a volt MNB-elnök elfogadható jelölt.
Szakértői kormány vagy előrehozott választás?
Tudjuk hogy fájni fog, mégis kell
Megvannak a miniszterelnök-jelöltek
Ebből is Gyurcsány jön ki győztesen?
Az MSZP készül az előrehozott választásokra
Surányi elvállalná, de nem lesz céltábla
Ravasz húzás volt Gyurcsány lemondása
A visszájára is elsülhet a kormányfő-váltás
A forint is Gyurcsány utódját várja
Kamatcsökkentést hozhat az új kormányfő
Semmiben sem ért egyet az ellenzék
MTI