.jpg)
Az Európai Unió támogatásával zajló program finanszírozására 2007. július 1. és 2010. december 31. között 43 milliárd forint forrás áll rendelkezésre.
A sajtótájékoztatón példaként említették, ha egy munkaadó a minimálbér másfélszeresét fizeti a munkavállalónak, akkor két év alatt összesen mintegy 320 ezer forintos megtakarítást érhet el, míg a Start Extra Program esetében hasonló feltételekkel a megtakarítás két év alatt több mint 620 ezer forint. |
Akik a programban részt kívánnak venni, az APEH-nél válthatják ki a Start Plusz, illetve a Start Extra kártyákat. Ezek két évig érvényesek és egymás után több munkaadónál is felhasználhatók. Az MTI kérdésére elhangzott: a szakértők úgy számolnak 2008 végéig mintegy 20 ezren, 2010-re pedig mintegy 40 ezren veszik igénybe ezeket a kedvezményeket biztosító kártyákat.
Kiss Péter emlékeztetett arra, hogy a 2005. októberében indult Start kártya program, amely a pályakezdőket segíti, igen sikeres, eddig több mint 50 ezer pályakezdő igényelt ilyen kártyát.
A szociális és munkaügyi miniszter beszélt arról is, hogy július 1-jétől Magyarország látja el a "Roma Évtized-program" elnökségét. Ez a projekt 2015-ig tart és a roma népesség társadalmi integrációjának meggyorsítása a célja. A miniszter úgy fogalmazott, hogy Magyarországon ez a program, amelyet nemzeti programként fogadott el az Országgyűlés ellenszavazat nélkül a napokban, szintén jó esélyt adhat a roma népességnek a felzárkózásra. A program megvalósítására mintegy 75-80 milliárd forint áll rendelkezésre. Kiss Péter azonban reménykedik abban, hogy további uniós forrásokat is be lehet vonni a program finanszírozásába. Emellett a programba való részvételre meghívták Szlovéniát, Moldáviát, Spanyolországot és Portugáliát is.
A munkaügyi tárca vezetője reméli azt is, hogy a magyar program megvalósítása mintául szolgálhat más országok számára is.
Székely Judit, a munkaügyi tárca szakállamtitkára arról beszélt, hogy lezárult az a pályázat, amely az új munkahelyek teremtését kívánta ösztönözni. A munkahelyteremtő pályázatra érkező pályamunkák közül 197-et fogadtak be. Ebből 142 pályázó részesült tényleges támogatásban. A támogatási összeg 2,332 milliárd forint. Ebből a keretösszegből a vállalkozások csaknem 2.450 új munkahelyet alakítanak majd ki.
A sajtótájékoztatón részt vett Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke, valamint Szűcs György, az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) elnöke is. Mindkét szakember arról beszélt, hogy a Start Plusz és a Start Extra Programok jelentős segítséget adnak a munkáltatóknak az új munkaerő foglalkoztatásához.
Csökkent a munkanélküliség
Már nem biztos, hogy a diploma a nyerő?
FT: a magyarok nem mennek a munka után?
Egyenlő esélyeket mindenki számára!
MTI