.jpg)
A közlemény ismerteti: a kimerülő hazai kőolaj- és földgázmezők csökkenő termelésének pótlása érdekében a Mol a korábbi évek átlagához hasonlóan az idén is 10 milliárd forint feletti összeget fordít mezőfejlesztési projektek megvalósítására, ezen belül új szénhidrogén-mezők termelésbe állítására. A két most induló, és az idén már elindult mezőfejlesztési projektek eredményeképpen a közeljövőben termelésbe állításra kerülő szénhidrogén-készlet megközelíti az 1,1 millió kőolaj egyenértéktonnát.
Holoda Attila, a Mol-csoport Eurázsiai Kutatás-Termelés igazgatója szerint a Gomba kőolajmező termelésbe állítása a Mol a jövedelmezőség szempontjából is kiemelkedő, a befektetett összeg megtérülése még az évtized vége előtt bekövetkezhet. |
A Sávoly-Nyugat projekt keretében a következő év végéig mintegy 2,1 milliárd forintos beruházásra kerül sor, amely a mező várhatóan több mint két évtizedes élettartama alatt közel 168 ezer tonna kőolaj kitermelését teheti lehetővé. A megcélzott készlet több mint fele, 95 ezer tonna tekinthető bizonyítottnak, a további 73 ezer tonna kőolaj a valószínű készletek közé sorolható. A sávolyi projekt gazdasági mutatói is kedvezőek, a befektetett összeg megtérülése 3-4 éven belül várható.
Így tankolhat számla nélkül
Távoli célokat keres a Mol - Katarral is tárgyalnak (hanganyag)
MOL: dunai finomító-fejlesztés 77 milliárdért (hanganyag)
MOL-story: mi és ki van a háttérben? (hanganyag)
MTI