Újra lepadlózott a forint: egyre közelebb a 300-hoz
A forint árfolyama csütörtökön az esti órákban hosszabb ideig 291 fölött volt az euróval szemben. Egy ideig a magyar valuta mélypontra esett, 292,1 forintot ért egy euró a bankközi devizapiacon. Pénteken hajnalban is 292-es árfolyamra ébredtünk
A forint árfolyama csütörtökön az esti órákban hosszabb ideig 291 fölött volt az euróval szemben. Egy ideig a magyar valuta mélypontra esett, 292,1 forintot ért egy euró a bankközi devizapiacon. Pénteken hajnalban is 292-es árfolyamra ébredtünk
A többi térségi valutával együtt a forint is bizonytalan lehet pénteken, az irányzatot a nemzetközi kockázatkereslet alakulása határozza meg, írta elemzők véleményét idézve a Dow Jones hírügynökség, hozzátéve, hogy pénteken ronthat a helyzeten az új, várhatóan rosszabbodást jelző munkanélküliségi adat. A 300 forint/euró elérése rövid távon azonban nem valószínű, mondták elemzők.
A térségi folyamatok alapjában a zlotyihoz igazodnak, és a lengyel valutát gyengítette, hogy a múlt héten a lengyel kormány csak igen nagy hozamfelárral tudott egymilliárd eurós eurokötvényt meghirdetni, és Lengyelországban erősödik a költségvetési hiány növekedésének kockázata is.
A Lengyel Nemzeti Bank kedden a vártnál jobban, háromnegyed százalékponttal csökkentette alapkamatát - 4,25 százalékra -, de ennek lehetséges hatásáról megoszlanak a vélemények. Lehet, hogy még jobban lenyomja a zlotyit, de az is lehet, hogy jótékony hatással lesz annyiban, amennyiben növeli a reményt a gazdaság stabilizálása iránt.
A bankközi piacon az árfolyam péntek reggel 291,96/292,3 forint/eurón állt, ám a délelőtt folyamán könnyedén áttörte a 294-es szintet is, és meg sem állt 294,84-ig.
A régiós devizákra ható legfőbb tényező a dollár erősödése az euróval szemben a Fed-kamatdöntés és az új elnök gazdaságélénkítő csomagjának következményeként.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár