Ha autóval indulunk el, érdemes az utasbiztosítások mellé kiegészítő autósbiztosítást is kötni - javasolják. Az ilyen termékek a mentési, illetve továbbutazási költségekre nyújtanak fedezetet, a biztosító ezen felül azonban az utasok haza- vagy továbbutazására, szállás- és telefonköltségére illetve a bérautó igényére is vállalja a kockázatot - mondta Marosvölgyi Péter, az AEGONdirekt.hu szakmai igazgatója.
Mielőtt elindulunk, feltétlenül ellenőrizzük azt is, hogy a csomagtartóba van-e a tartalék izzókészlet, pótkerék, keresztkulcs, emelő, az összes utas részére láthatósági mellény, elakadásjelző háromszög, vontatókötél, indítókábel és elsősegély-csomag. A közlemény szerint emellett még az út előtt érdemes tájékozódni az utazás során érintett országokban érvényben lévő sebességhatárokról, illetve az autópályadíjakról.
Nem szabad elfelejteni, hogy egy baleset vagy betegség miatt felmerülő, akár jelentős összeget is kitevő kezelési költséget - hacsak nem rendelkezik megfelelő utasbiztosítással - az utasnak kell kifizetnie. |
Baleset és kár azonban nem csak gépkocsival történhet - a nyaralás alatt sokan választanak egyéb közlekedési eszközt. A kismotoros balesetek gyakoriak ebben az időszakban, sok turista még akkor is ezt az utazási lehetőséget választja, ha nincs motoros gyakorlata. Ezek a balesetek a sérüléseken kívül komoly anyagi vonzattal is járhatnak.
A nyári ambuláns orvosi ellátások ára 30-85 ezer forint között mozog, a kórházi ellátások átlagos költsége Európában a napi 500 ezer forintot is elérheti. A mentőszállítások jellemző ára 100-500 ezer forint között van, míg a mentőhelikopteres szállítás akár 2 millió forintra rúghat, ez a Földközi-tenger körüli országokban a 6 millió forintot is elérheti - fejti ki Marosvölgyi Péter.
Privátbankár