Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Növényvédőszer-maradvánnyal fertőzött importkörte magyarországi forgalomba hozataláról számolt be az Európai Unió riasztási listáján. A forgalmazó cég nevét nem közölték
Növényvédőszer-maradvánnyal fertőzött importkörte magyarországi forgalomba hozataláról számolt be az Európai Unió riasztási listáján
A Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal (MÉBIH) december 5-én tett bejelentést az Uniónak arról, hogy a november végén elvégzett mintavétel során egy 16 ezer kilónyi, Olaszországból származó körteszállítmányban a megengedett mennyiség közel kétszeresét tette ki a tiabendazol (E233), illetve az iprodion mennyiség.
Mindkét vegyi anyag esetében a határérték 5 mg/kg
A MÉBIH illetékese közölte, hogy a tiabendazol esetében 10,8 mg/kg mennyiséget, az iprodione esetében 9,1 mg/kg mennyiséget mértek, a gyümölcs kilogrammjára vonatoztatva. Ennek ellenére - mint említették - a mért mennyiség a kockázatbecslések szerint sem hordoz veszélyeket a felnőttek számára, viszont a fogyasztás a gyerekeknek nem ajánlott.
Hogy a fogyasztás károsodást - nagy valószínűség szerint - nem okoz, annak oka a szakértők szerint részben az, hogy a határértéket igen szigorúan állapították meg, részben pedig az, hogy a gyümölcs mosásakor, illetve hámozásakor a növényvédőszer-maradvány lekerül a gyümölcsről. Ez az oka annak, hogy bár a körtemennyiséget értékesítették, abból raktáron nem maradt, megbetegedésről ezzel összefüggésben nem érkeztek jelentések.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár