A bankmentő csomag részeként azonban az állam összességében továbbra is 300 milliárd forintot fordíthatna arra, hogy a hitelintézetekben tőkét emel. A javaslat szerint a magyar állam nevében a pénzügyminiszter 2009. február 28-ig teljesíthetné a különböző állami tőkeemeléseket, illetve az állam javára befolyásszerzést hajthatna végre, de ezek együttes összege maximum 300 milliárd forint lehetne.
Minden, amit a válságról tudni lehet - Hitelválság 2008
A pénzügyi közvetítő rendszer stabilitásának erősítéséről szóló javaslat szerint a magyar állam egyes fontos hitelintézetek forrásbevonásához állami garanciát is vállalhatna, az ilyen állami garanciák együttes összege azonban legfeljebb 1.500 milliárd forint lehetne. Feltétel az is, hogy a garanciavállalást a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete felügyeleti tanácsának elnöke, illetve a Magyar Nemzeti Bank elnöke együttesen javasolja, emellett az állami garancia alapjának hitelszerződésnek vagy hitelviszonyt megtestesítő értékpapírnak kell lennie. A hitelintézet kötelezettsége legkevesebb három hónapra, illetve legfeljebb ötéves futamidőre szólhat.
Közeleg a karácsony: vajon a Jézuskát is elérte a válság? Szavazzon!
A testület támogatta Lakos Imre (SZDSZ) honatya javaslatát, amely lényegében a cégautó-adózásról szóló, eredetileg a kormány által javasolt adóváltoztatásokat teljes mértékben törölné a jövő évi adótörvényekből. Teljesen más adótörvényeket akar az ellenzék |
A költségvetési bizottság foglalkozott a következő évi adótörvény-javaslatokhoz beadott indítványokkal is. Az ülésen többször is előfordult, hogy a testület olyan képviselői módosító indítványt támogatott, amelynek elfogadását előzőleg a kormány nem javasolta.
Így a bizottság gyakorlatilag Herényi Károly MDF-es frakcióvezető mindhárom lényeges törvénymódosító javaslatát támogatta. Elsőként azt, hogy a személyi jövedelemadó rendszerben az alsó kulcs, azaz a 18 százalék felső sávhatára a jelenlegi 1,7 millióról 2,2 millió forintra emelkedjék, illetve hogy 20 millió forintig illetékmentessé tegyék az örökösödést.
Mivel a képviselők az ülés elején indítványcsomagokat szavaztak meg, Herényi Károly azon javaslatát is támogatták, hogy az áfa mértékét 22 százalékra emeljék fel, bár az SZDSZ honatyái jelezték, hogy ezt a javaslatot később, vagyis az áfa megemelését nem fogják megszavazni. Az MDF-es honatya azon javaslata is támogatást kapott, hogy az osztalékadó mostani 25 százalékos mértékét 18 százalékra vigyék le.
A bizottság támogatásáról biztosította Lendvai Ildikó (MSZP) javaslatát, amely az országgyűlési képviselők költségtérítését, illetve az önkormányzati honatyák tiszteletdíját jövedelemnek állapítaná meg, és amely után az adó mértéke 15 százalék lenne.
2 in 1 a bankoknak: mentőmellény és kényszerzubbony egyben
Fizetéssel sem lehet kijönni a nyomorból
Csomagokkal mennek a pártok a csúcsra
TOP-100: visszaesett a cégek vagyona
Budapest is megkapta: leminősítették
Idén nem az ajándékokról szól majd a karácsony
Teljes letargiában a cégek
A gyenge árfolyam még nem látszik az árakon
A forint miatt az áfán is elhasalhatunk
MTI