Zöldül a ferihegyi reptér
A felszerelést követően megkezdődött az első napkollektorok próbaüzeme, ennek során egyebek mellett azt is tesztelik a szakemberek, hogy a napkollektorok csillogó felületének tükröződése vajon nem zavarja a repülőteret használó gépek pilótáit. Ha a tesztidőszak sikeresen zárul és a pilótáktól is zöld jelzést kap a zöld beruházás, akkor az egész tetőt beborítják napkollektor elemekkel.
A kivitelező összesen 63 darab szerkezet felszerelését vállalta. Előzetes becslések szerint ez a mennyiség, napsütéses nyári időszakban, az 1-es terminál teljes meleg víz ellátását képes lesz biztosítani. Ezáltal hozzávetőleg havi 45–50 gigajoule energia–megtakarítás érhető el a repülőtéren.
A Budapest Airport legújabb környezetbarát beruházása kutatás–fejlesztési projektnek minősül. A kivitelezéssel megbízott cég, a Direkt-Line Kft. nem egyszerűen a napkollektoros technológia beépítését végzi el, hanem kifejezetten a Budapest Airport számára fejlesztette ki a napkollektorok új prototípusát.
A fejlesztés és az összes kollektor felszerelésének becsült összköltsége 27 millió forint. A Budapest Airport az idén összesen 100 millió forintot költ megújuló energiaforrások kutatására és bevezetésére a repülőtéren - olvasható a Budapest Airport közleményében.
Mélyrepülésben a német légiközlekedés
Újabb sztrájk készül Ferihegyen
Légiközlekedés: vége a zuhanásnak?
Csendes éj: leszigetelik a házakat Ferihegyen
Ferihegy: "privatizálják" a parkolókat?
Privátbankár