Az Egyesült Államok északnyugati és nyugati részének partjainál vihar alá került a régió – heves szeleket, áradásokat és havat hozva a Csendes-óceán menti államok több mint hétmillió lakosára. A vihar amerikaiak százezreinek okozott kiterjedt áramkimaradásokat, az erős szél pedig fákat döntött ki.
A „bombaciklont” – ahogy az előrejelzők nevezik – a partokhoz közel eső, gyorsan leeső légnyomás okozza, ami rohamosan felerősíti az időjárási rendszert. A vihar komolyságát szerda reggel észlelték, Washington államban kidőlt fák rongálták meg az otthonokat és zártak el utakat.
Egy nő meghalt, amikor egy fa rádőlt egy hajléktalantáborra a washingtoni Seattle-hez közel.
Az erős szél áramkimaradásokhoz vezetett. Szerda reggel több mint 600 000 otthon maradt áram nélkül Washingtonban, és több iskolát is be kellett zárni. Emellett körülbelül 15 000 ügyfél tapasztalt kimaradást Kaliforniában – írja a BBC.
A vihar Kanadáig is elért, ahol a szél az elsődleges gond, a Vancouver-sziget partjainál akár 160 km/órás széllökéseket is jelentettek. Brit Columbiában közel 140 000 ügyfél maradt áram nélkül.
Hogy mi is az a bombaciklon? Ezt a kifejezést a meteorológusok olyan viharra használják, amely villámgyorsan fel tud erősödni, és központi légnyomása 24 óra alatt legalább 24 millibarra csökken. Ezeket a viharokat a nyomás gyors csökkenése miatti robbanó ereje miatt bombaciklonoknak nevezik, de ezek az időjárási események állítólag nem szokatlanok ebben az évszakban.