Orbán Viktor többször mondta, hogy az Egyesült Államok már holnap békét teremthetne Ukrajnában, ha akarna.
Pressman a 444 kérdésére ezzel kapcsoaltban azt mondta, lehetne holnap béke, ha Vlagyimir Putyin leállítaná a háborúját. Mert ez az orosz elnök háborúja. Pressman szerint fontos, hogy minden szövetségesük tisztában legyen azzal, hogy akár ma is véget érhet az ukrajnai háború. Ezt a döntést azonban csak Putyin hozhatja meg.
Pressman Orbán békemissziójáról is beszélt. Azt mondta, szerinte a miniszterelnök moszkvai útja csak egy performansz volt. Nem biztos benne, hogy bárki is követi Orbán békemisszióját.
Pressman szerint ameddig Orbánnak vagy más politikusnak világos, hogy ki viseli a felelősséget az ukrajnai háborúért, és hogy Putyin döntése esetén az akár holnap is véget érhetne, addig Orbán nem a béke hírnöke, hanem a békítés hírnöke.
Pressman a békítésre az appeasement kifejezést használta, amivel az angol nyelvben az agresszív hatalmakkal szemben konfliktuskerülő diplomáciát írják le. Leggyakrabban a második világháború előtt a nácikkal egyezkedő brit kormányokra szokták használni ezt a kifejezést.
Pressmantól megkérdezték azt is, hogy veszélyeztetheti-e a NATO érdekeit a magyar-orosz kapcsolat. Konkrét választ nem adott, viszont azt mondta, hogy Magyarország az Egyesült Államok szövetségese és a NATO tagja. Ezért fontos, hogy a két ország ugyanazt gondolja azokban a súlyos kérdésekben, amikkel szövetségként szembe kell nézniük. Ilyen Putyin ukrajnai inváziója is.
Pressman elmondta, hogy az amerikai kormánynak fontos a kiszámíthatóság és az átláthatóság. Ezeken az értékeken akarnak együtt dolgozni a magyar kormánnyal.