Trump alelnökjelöltje, az ohiói szenátor, James David Vance bevezetőjében kemény éltútját mutatta be, amely a nehéz gyermekkortól az amerikai tengerészgyalogságon, a Yale jogi iskoláján, a kockázati tőketársaságokban folytatott munkán és az amerikai szenátuson át vezetett jelenlegi jelöltségéig. Történetét arra használta, hogy bizonyítsa, érti az emberek mindennapi küzdelmeit — jegyzi meg a Reuters.
„Middletownban, Ohio államban nőttem fel, egy kisvárosban, ahol az emberek kimondták, amit gondoltak, a kezük munkájával építettek, és teljes szívvel szerették Istenüket, családjukat, közösségüket és országukat" - mondta Vance, amikor hivatalosan elfogadta a párt 2024-es jelölését az országos republikánus konvención Milwaukee-ban. „De ez egy olyan hely is volt, amelyet Amerika washingtoni uralkodó osztálya félredobott és elfelejtett" — tette hozzá.
Azzal vádolta a „hivatásos politikusokat", az olyanokat, mint Joe Biden elnök - akiről Vance megjegyezte, hogy hosszabb ideje van a politikában, mint amióta ő él - hogy balul sikerült kereskedelmi politikákkal és külföldi háborúkkal tönkretették az olyan közösségeket, mint az övé.
„Trump elnök víziója egyszerű és erőteljes" - mondta. „Végeztünk, hölgyeim és uraim, a Wall Street kiszolgálásával. Elkötelezzük magunkat a dolgozó ember mellett."
Vance kifejezetten a Michigan, Pennsylvania és Wisconsin munkás- és középosztályaihoz is szólt – három olyan rozsdaövezeti állam lakosaihoz, akiknek szavazatai valószínűleg döntőek lesznek majd a november 5-i választásokon.
„Iraktól Afganisztánig, a pénzügyi válságtól a nagy recesszióig, a nyitott határoktól a stagnáló bérekig az országot irányító emberek újra és újra kudarcot vallottak" - mondta.
„Donald Trump képviseli Amerika utolsó és legnagyobb reményét, hogy helyreállítsa azt, ami – ha elveszik – talán soha nem találhatunk meg újra. Egy országot, ahol egy munkásosztálybeli fiú, aki távol született a hatalom berkeitől, ezen a színpadon állhat." — idézi fel a BBC.
Az alelnökjelölt felesége Usha Vance ügyvéd, aki indiai bevándorlók lánya. Ezzel kapcsolatban az ohiói szenátor úgy érvelt, hogy az Egyesült Államok hagyományosan befogadta az újonnan érkezőket, de nem szabad külföldi munkaerőt importálni. „Amikor újonnan érkezőket fogadunk, a saját feltételeink szerint tesszük" — jelentette ki.
Vance korábban Trump ellenzője volt, egyszer úgy jellemezte a republikánus vezért, hogy ő egy „idióta", aki „Amerika Hitlere" lehet — hozza fel korábbi megszólalásait a BBC.
Azonban a „Hillbilly Elegy" bestseller memoár szerzőjeként Vance segített Trump populista ösztöneit politikai napirendbe formálni. Mint a millenniumi korosztály első olyan képviselője, akit magas pozícióra jelöltek, jó helyzetben van ahhoz, hogy Trump "Tegyük újra naggyá Amerikát — Make America Great Again” mozgalmát továbbvigye egy esetleges második Trump-ciklus után is.
Beszédében a trumpizmus számos alapvető elvét magáévá tette, megígérve, hogy a hazai gyártást a kínai import elé helyezi, és figyelmeztette a szövetségeseket, hogy többé nem „bliccelhetnek" a világ békéjének biztosításához való hozzájárulásukban.
Vance ellenezte az Ukrajnának nyújtott katonai segítséget, és megvédte Trump kísérleteit a 2020-as választási veresége megfordítására Bidennel szemben. Kijelentette, hogy a kormánynak többet kell tennie a munkásosztály megsegítése érdekében az import korlátozásával, a minimálbér emelésével és a vállalati pazarlás visszaszorításával. Ezek olyan álláspontok, amelyek ellentétben állnak a Republikánus Párt hagyományos vállalatbarát nézeteivel, de szorosan követik Trump programját.