A politikus San Franciscóban helyi idő szerint szerda este egy nők társadalmi szerepvállalásával foglalkozó szervezet, az Emerge éves gálavacsoráján az új adminisztráció vámpolitikájáról azt mondta, hogy az a „legnagyobb, ember által létrehozott gazdasági válság a modern elnöki politikában”.
Úgy vélte, hogy a vámok károsak az amerikai dolgozók és családok számára, mert megemelik a mindennapi árucikkek árát, és bénítóan hatnak a kis- és nagyvállalkozásokra, elbocsátásokra kényszerítve őket.
Kamala Harris éles bírálatot fogalmazott meg az illegális bevándorlás elleni kormányzati fellépéssel szemben, és az állította, hogy az intézkedéssorozatban amerikai polgárokat „állítanak elő és tüntetnek el”.
Fotó: Depositphotos
Utalt annak az Egyesült Államokban élő salvadori állampolgárnak, Abrego Garciának az esetére, akit hazájába szállítottak vissza az amerikai hatóságok, miután megállapították állítólagos kapcsolatait egy terrorszervezetnek nyilvánított bűnszervezettel, az MS13-mal.
A demokrata politikus méltatta azokat a párttársait, akik Salvadorba utaztak az illegális bevándorló visszahozatala érdekében, valamint „bátornak” mondta azokat a bírókat, akik a rendelkezésükre álló jogi eszközöket a Trump-adminisztráció intézkedéseinek leállítására használják fel.
Kamala Harris a 2024. november 5-i választási vereséget követően szülőállamába, Kaliforniába költözött vissza, ahol politikai pályáját is kezdte. Los Angelesben telepedett el.
Amerikai politikai megfigyelők a demokrata politikust esélyes kaliforniai kormányzójelöltként emlegetik, ugyanakkor Kamala Harris esetleges választási indulásáról még nem nyilatkozott. Kaliforniában 2026. novemberében választják meg a jelenlegi kormányzó, Gavin Newsom utódját.
(MTI)