Az ukrán államfő erről azután írt közösségi oldalain, hogy telefonon beszélt dél-koreai hivatali partnerével, Jun Szogjol elnökkel. „Megvitattuk az észak-koreai hadsereg részvételét az ukrajnai orosz invázióban. Csupán egy következtetés vonható le ebből: ez a háború nemzetközivé válik, és túlterjed a két állam, Oroszország és Ukrajna határain” – szögezte le.
Az orosz katonai vezetés úgy döntött, hogy a hepatitis B, illetve C fertőzésben szenvedő elítéltekből rohamegységeket hoz létre, és hadba küldi őket Ukrajna ellen – állította honlapján az ukrán katonai hírszerzés. A hivatal azt írta: Andrej Belouszov orosz védelmi miniszter október 10-én hozott, 610-es számú rendeletével törölte a hepatitist azon betegségek listájáról, amelyek kizárják a katonai szolgálatban való részvételt. A hepatitisszel fertőzötteket „C kontingens” címkével látták el a dokumentumban.
Az ukrán parlament kedden újabb kilencven nappal – 2025. február 7-ig – meghosszabbította a hadiállapotot és az általános mozgósítást Ukrajnában – tájékoztatott Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő a Telegramon. Ezzel már 13. alkalommal szavazott a törvényhozás a hadiállapot mellett – jegyezte meg.
A védelmi minisztérium sajtószolgálata a Telegramon arról tájékoztatott, hogy az idei év első tíz hónapja alatt a tárca a digitális fejlesztési minisztériummal közösen több mint 1,6 millió különböző típusú, hazai gyártású drón beszerzésére kötött szerződést, összesen több mint 114 milliárd hrivnya (1065 milliárd forint) értékben. Ebből a mennyiségből a beszállítók már teljesítettek 1,28 millió drónra vonatkozó megrendelést, az év végéig pedig további 366 940 drón szállítását tervezik. Így 2024 végére az Ukrajnában legyártott drónok teljes száma 1,64 millió lesz.
Kanada kijevi nagykövetsége az X-en közölte, hogy Ukrajna a kanadai kormány és a HALO Trust közös projektjének köszönhetően 13 aknamentesítő járművet kapott. (MTI)