Továbbá „újra rangsorolják” a beérkezett pályázatokat – mondta a berlini szövetségi belügyminisztérium szóvivője. Ez azt is jelenti, hogy a Szíriából érkezett kérelmek a Bamf alkalmazottainak preferencia listáján lejjebb kerülnek — írja a Deutsche Welle. A menedékkérelmek elbírálása mindig eseti döntésen alapul, és az elbírálás során a származási ország biztonsági helyzete is szerepet játszik — tette hozzá a szóvivő.
Fotó: Wikipédia
Sok szíriai van Németországban
A minisztérium szóvivője szerint október 31-én összesen 974 136 szíriai származású ember élt Németországban. Közülük 5090 elismert menedékkérő, 321 444-en menekültstátusszal rendelkeznek, 329 242-en pedig kiegészítő védelmet élveznek – vagyis sem menekültvédelemben, sem menedékjogban nem részesülnek, de hazájukba való visszatérés esetén komoly veszélynek lennének kitéve. A fennmaradó személyek másfajta tartózkodási engedéllyel rendelkeznek, például családegyesítés miatt.
Az iszlamistákat a tetteik alapján kell megítélni
A Hajat Tahrir al-Sham (HTS) lázadó szervezettel kapcsolatban a szövetségi belügyminisztérium szóvivője kijelentette:
„Végső soron a HTS-t a tettei alapján kell megítélni.”
Az Aszad-rezsim bukása Szíriában jó hír, az elmúlt években sokan szenvedtek tőle. A szíriaiak megérdemelnek egy szebb jövőt — tette hozzá a szóvivő. A csoport fontos szerepet fog játszani a polgárháborús ország újjászervezésében. Az ENSZ és az EU a HTS-t korábban a terrorszervezetek közé sorolta. A csoport azonban igyekszik elhatárolódni szélsőséges gyökereitől.