Az EBA decemberben még arról tájékoztatott, hogy a spanyol banknak 15,302 milliárd eurónyi tőkebevonásra van szüksége a 9 százalékos mutató június 30-i teljesítéséhez. A spanyol bank ezzel a legnagyobb tőkeigényű európai bank volt a felmérésen.
A Santander közleményében megerősítette célját, hogy a június végi határidőre 10 százalékra kívánja növelni tőkemegfelelési mutatóját.
A bank tájékoztatása szerint 6,829 milliárd eurót vont be a korábban kibocsátott banki kötvények részvénnyé alakításával, 1,943 milliárd euró elsőbbségi részvények közönséges részvénnyé alakítása révén, 1,660 milliárd eurót egy, az osztalékhoz kapcsolódó programmal, illetve 4,89 milliárd eurót egy chilei és brazil részesedések értékesítésével.
A Santander után a második legnagyobb pótlólagos tőkeigénnyel rendelkező európai nagybank, az olasz UniCredit részvénykibocsátása épp ma kezdődik; a tőkeemelés keretében kibocsátásra kerülő részvényeket a korábbi árfolyamhoz képest jelentős diszkonttal árazták be, ami az árfolyam masszív zuhanásához vezetett az elmúlt napokban. Az UniCredit azonban a tőkeemeléssel nagy lépést tesz afelé, hogy teljesítse az Európai Bankfelügyelet által meghatározott szigorú követelményeket.