Mi korábban Boris Jánosnével, a Pátria Takarék elnök-ügyvezetőjével készítettünk interjút, ahol a takarékszövetkezeti integrációról is beszélt>> |
Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) mindent megtesz azért, hogy a szektorban visszaálljon az eredeti állapot, vagy ha ez nem sikerül, a szövetkezeti tagokat kártalanítsák - közölte Demján Sándor, az OTSZ elnöke ma a Takarékossági Világnap alkalmából rendezett ünnepségen. Amikor ez a folyamat lezárul, akkor fordulnak a nemzetközi fórumokhoz: az unióhoz a magyar társulási szerződés megszegése, a luxembourgi bírósághoz pedig a tulajdonjogoktól való megfosztás miatt.
"Ne mondják azt, hogy hazaárulók vagyunk - minden belső jogi fórumot végigjárunk " - közölte Demján . Amikor ez a folyamat lezárul, akkor fordulnak a nemzetközi fórumokhoz: az Európai Unióhoz a magyar társulási szerződés megszegése, a luxembourgi bírósághoz pedig a tulajdonjogoktól való megfosztás miatt.
"A lopást a törvény rangjára emelik"
Demján szerint a Takarékossági Világnapon a szorgalmas, eredményes munkát ünneplik, ám az ünnepséget beárnyékolja a takarékszövetkezeti szektor helyzete. "A takarékszövetkezeti szektor vagyonát elvették, kisajátították. Nagy baj van abban az országban, ahol a lopást a törvény rangjára emelik" - mondta. Hozzátette, hogy a szövetség feladata megvédeni a tulajdont.
Dávid Ferenc, a Vállalkozók Országos Szövetségének főtitkára a Napi Gazdaságnak azt mondta, hogy az integrációban amúgy érdekelt takarékszövetkezetek nyitottak voltak kompromisszumos megoldásra. Ellenben az, hogy "ellopták" a takarékszövetkezeti szektor 800 milliárdos vagyonát, majd 9 milliárdért, vagyis a teljes összeg 2,5 százalékáért továbbadtak, elfogadhatatlan. Dávid szerint ilyen esetben az "utolsó golyóig harcolni kell".