Mi történt a Buda-Cashnél? Windisch László, a jegybank alelnöke február 24-én jelentette be, hogy a Magyar Nemzeti Bank több évtizedes visszaélés-sorozatot gyanít a Buda-Cash Brókerháznál, ezért azonnali hatállyal felfüggesztette működési engedélyét, és a brókerházzal összefüggésbe hozható Dél-Dunántúli Regionális Bank (DRB) bankcsoporthoz tartozó négy banknál is korlátozó intézkedéseket rendelt el. Részletek >> |
Ma reggel a Buda-Cash kilenc alkalmazottját vitték ma be a rendőrök és gyanúsítottként hallgatják ki őket. A magyarnarancs.hu úgy tudja, hogy közülük hárman a brókerház backoffice részlegén dolgoztak, azaz főleg adminisztratív ügyekkel foglalkoztak. Ennek azért lehet jelentősége, mert így hozzáférésük volt azokhoz a rendszerekhez, melyekről az MNB azt állítja: a Buda-Cash évtizedek óta meghamisította az abban szereplő adatokat.
A rendőrség megerősítette az értesülést, és tájékoztatása szerint a gyanúsítások minősítése személyenként eltér. Ahogy írják „csalás bűntett, illetve számvitel rendjének megsértése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyik a büntetőeljárás”.
Orbán Viktor pénteki rádiós interjújában a Buda-Cashnél történt csalássorozat elkövetőire vonatkozóan azt mondta, hogy ha ő irányítaná az igazságszolgáltatást, akkor már mind börtönben lenne. Nem sokkal ezután négy embert tartoztatott le a rendőrség, de később kiderült, hogy nem a Buda-Cash-ügy, hanem a Hungária Értékpapír Zrt. négy vezetőjét vette őrizetbe a rendőrség.